Reklama
reklama

Policie se připravuje na Velkou cenu, hlídat bude dopravu i veřejný pořádek

Motocyklové mistrovství světa se ani letos neobejde bez masivního nasazení městské policie. V Brně se bude během závodního víkendu pohybovat bezmála o dvě stovky strážníků více, než je pro závěr týdne obvyklé. Největší část z nich zamíří do okolí Masarykova okruhu, Bystrce a Žebětína. Zvýšený počet strážníků bude i v centru města.

Dopravní i bezpečnostní opatření mají přispět ke klidnému průběhu Velké ceny, především pak zajistit plynulý příjezd a příchod návštěvníků, následně usměrní i odjezd stovek motocyklů a automobilů od brněnského automotodromu. Policisté tak chtějí zabránit dopravnímu kolapsu a možným kolizím vozidel s pěšími.

Kontrolovat se bude i dodržování veřejného pořádku a předcházení kriminalitě. „Strážníci se v minulých letech zabývali vandalismem, potyčkami, krádežemi a ze všeho nejčastěji rušením nočního klidu. V několika případech zajišťovali pomoc lidem se zdravotními potížemi. Dvacítka strážníků z těchto důvodů dostane na starost historický střed města, kam se večer návštěvníci závodů často vydávají za zábavou,“ přiblížil Bohumil Šimek, ředitel Městské policie Brno.

Na příjezdových trasách ve směru od Žebětína budou hlídky strážníků především korigovat a usměrňovat nájezd na vyhrazená parkoviště, zajišťovat průjezdnost všech silnic, a také zamezí řidičům v tom, aby vjížděli bez povolení k některým tribunám. „Výrazně doporučujeme návštěvníkům, aby zvážili využití mimořádných linek dopravního podniku,“ podotkl Bohumil Šimek. Odjezdové trasy jsou totiž každý rok přetíženy náporem vozidel i pěších. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře