Reklama
reklama

Policie se připravuje na Velkou cenu, hlídat bude dopravu i veřejný pořádek

Motocyklové mistrovství světa se ani letos neobejde bez masivního nasazení městské policie. V Brně se bude během závodního víkendu pohybovat bezmála o dvě stovky strážníků více, než je pro závěr týdne obvyklé. Největší část z nich zamíří do okolí Masarykova okruhu, Bystrce a Žebětína. Zvýšený počet strážníků bude i v centru města.

Dopravní i bezpečnostní opatření mají přispět ke klidnému průběhu Velké ceny, především pak zajistit plynulý příjezd a příchod návštěvníků, následně usměrní i odjezd stovek motocyklů a automobilů od brněnského automotodromu. Policisté tak chtějí zabránit dopravnímu kolapsu a možným kolizím vozidel s pěšími.

Kontrolovat se bude i dodržování veřejného pořádku a předcházení kriminalitě. „Strážníci se v minulých letech zabývali vandalismem, potyčkami, krádežemi a ze všeho nejčastěji rušením nočního klidu. V několika případech zajišťovali pomoc lidem se zdravotními potížemi. Dvacítka strážníků z těchto důvodů dostane na starost historický střed města, kam se večer návštěvníci závodů často vydávají za zábavou,“ přiblížil Bohumil Šimek, ředitel Městské policie Brno.

Na příjezdových trasách ve směru od Žebětína budou hlídky strážníků především korigovat a usměrňovat nájezd na vyhrazená parkoviště, zajišťovat průjezdnost všech silnic, a také zamezí řidičům v tom, aby vjížděli bez povolení k některým tribunám. „Výrazně doporučujeme návštěvníkům, aby zvážili využití mimořádných linek dopravního podniku,“ podotkl Bohumil Šimek. Odjezdové trasy jsou totiž každý rok přetíženy náporem vozidel i pěších. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře