Reklama
reklama

Policejní básničky přinesly opuštěným zvířatům téměř 40 tisíc korun

Štědrý dar dostali koncem uplynulého roku opuštění psi a kočky z útulku městské policie v Brně. Zasloužili se o něj všichni, kdo si na webu Startovač.cz zakoupili výtisk sbírky "policejní poezie" s názvem Hořící pařez.

Největší dík náleží dvěma postavám, které za celou sbírkou stojí. Nadšencům Marku Pichovi a Kateřině Čadové, kteří se výtěžek 38 828 korun rozhodli na veřejnou sbírku útulku poslat.

"Líbilo se nám, jakým stylem na tiskovém oddělení Městské policie Brno případy píší. Nejde jen o suché svodky s očesanými údaji, ale o barvité popisy se spoustou detailů," vysvětlil editor sbírky Marek Picha při slavnostním předávání darovacího šeku v areálu útulku. "Nesmějeme se strážníkům, ale naopak spolu s nimi. Baví nás, co vše se v Brně děje a jak je možné o tom zajímavě informovat. Nikde jinde v republice to takto neumí," doplnil s úsměvem.

Z tohoto důvodu začal se svou kamarádkou Kateřinou "sbírat" nejzajímavější perličky z webu mpb.cz a skládat je do veršů. Oba zdůrazňují, že s básničkami neprovádějí žádné úpravy mimo těch, kdy slova rozdělují do řádků a zbavují text interpunkce a velkých písmen. Obsahově tedy části promluv zůstávají beze změn, byť vytržené v kontextu.

"Právě zvířata jsou hlavními aktéry mnoha vybraných případů. Rozhodnutí věnovat peníze právě jim bylo tedy poměrně jednoduché," uvedl Picha.

Výtěžek sbírky slouží pro nadstandardní péči o zvířata v útulku, ať už jde o léčiva, zdravotnické přístroje, finančně náročnou dietní stravu nebo hračky a pamlsky. Vedoucí útulku Pavel Terzijski proto přijal dar s velkou vděčností. Získaná částka navíc může usnadnit plánovanou rekonstrukci jednoho z pavilonů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře