Reklama
reklama

Policejní básničky přinesly opuštěným zvířatům téměř 40 tisíc korun

Štědrý dar dostali koncem uplynulého roku opuštění psi a kočky z útulku městské policie v Brně. Zasloužili se o něj všichni, kdo si na webu Startovač.cz zakoupili výtisk sbírky "policejní poezie" s názvem Hořící pařez.

Největší dík náleží dvěma postavám, které za celou sbírkou stojí. Nadšencům Marku Pichovi a Kateřině Čadové, kteří se výtěžek 38 828 korun rozhodli na veřejnou sbírku útulku poslat.

"Líbilo se nám, jakým stylem na tiskovém oddělení Městské policie Brno případy píší. Nejde jen o suché svodky s očesanými údaji, ale o barvité popisy se spoustou detailů," vysvětlil editor sbírky Marek Picha při slavnostním předávání darovacího šeku v areálu útulku. "Nesmějeme se strážníkům, ale naopak spolu s nimi. Baví nás, co vše se v Brně děje a jak je možné o tom zajímavě informovat. Nikde jinde v republice to takto neumí," doplnil s úsměvem.

Z tohoto důvodu začal se svou kamarádkou Kateřinou "sbírat" nejzajímavější perličky z webu mpb.cz a skládat je do veršů. Oba zdůrazňují, že s básničkami neprovádějí žádné úpravy mimo těch, kdy slova rozdělují do řádků a zbavují text interpunkce a velkých písmen. Obsahově tedy části promluv zůstávají beze změn, byť vytržené v kontextu.

"Právě zvířata jsou hlavními aktéry mnoha vybraných případů. Rozhodnutí věnovat peníze právě jim bylo tedy poměrně jednoduché," uvedl Picha.

Výtěžek sbírky slouží pro nadstandardní péči o zvířata v útulku, ať už jde o léčiva, zdravotnické přístroje, finančně náročnou dietní stravu nebo hračky a pamlsky. Vedoucí útulku Pavel Terzijski proto přijal dar s velkou vděčností. Získaná částka navíc může usnadnit plánovanou rekonstrukci jednoho z pavilonů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře