Reklama
reklama

Palác Jalta možná čekají lepší zítřky

Funkcionalistickou pasáž Jalta vlastní od roku 2006 Statutární město Brno. Palác však v současné době chátrá a kvůli svému špatnému stavu je černou kaňkou na vzhledu brněnského centra. Počátkem července však svitla naděje, že by se situace mohla změnit. Investor, který v minulých měsících projevil zájem o koupi Jalty, složil kauci 10 milionů korun a plánuje její rekonstrukci. 

„Složením kauce se potvrdil vážný zájem jednoho z investorů. Proces přípravy prodeje tedy bude pokračovat dál. Nyní nás čeká dokončení kupní smlouvy tak, aby ji mohli v září projednat a schválit zastupitelé,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál. Minimální kupní cena je stanovena na 100 milionů korun.

Podle svého vyjádření chce investor, firma Premiere properties s.r.o., zachovat původní charakter a funkce Paláce Jalta. K rekonstrukci hodlá přistupovat s co nejvyšší obezřetností za součinnosti orgánů památkové péče a orgánů příslušné městské části a Města Brna. Plánuje proměnit tuto mrtvou lokalitu Brna v živoucí a reprezentativní místo hodné lukrativní adresy, na které se tato budova nachází.

„Město Brno má velký zájem na tom, aby se budovu Jalty podařilo znovu oživit, což se nám nyní může podařit. Věřím, že složit deset milionů kauci a nechat peníze ležet, případně zaplatit kupní cenu a nechat ty peníze ležet, že to by rozumný investor neudělal,“ dodal primátor Petr Vokřál.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře