Reklama
reklama

Oprava Veveří „spolkne“ 277 milionů

Milady Horákové, Minská a nyní i Veveří. To jsou ulice, které město Brno v současné době opravuje, nebo se právě chystá na jejich rekonstrukce. Nově chce skoro za 280 milionů korun opravit právě ulici Veveří, a to v úseku od Žerotínova až po Konečného náměstí.

Brno – Město nechá zpracovat projektovou dokumentaci na rekonstrukci ulice Veveří. Ta je další důležitou tepnou, která z centra města odvádí dopravu. „Oprava se bude týkat téměř kilometrového úseku,“ uvedl mluvčí magistrátu Pavel Žára. Předpokládané náklady na rekonstrukci město odhaduje na 277 milionů korun. Přitom nyní radnice dokončuje opravu ulice Milady Horákové a letos mají začít práce v ulicích Horova a Minská.

Tato rekonstrukce se potýkala s několika měsíčním  zdržením. Způsobila ho třetí osoba podnětem na přezkoumání zadávací dokumentace veřejné zakázky na Úřadě pro ochranu hospodářské soutěže. Několik stížností a námitek ÚHOS na konci ledna definitivně odmítl, a tak dlouho očekávaná a tolik potřebná rekonstrukce komunikací, vodovodů a kanalizace může odstartovat.

Smlouvu o dílo schválila Rada města Brna 10. března, oprava ulic bude trvat jeden rok s celkovou investicí z rozpočtu města ve výši 221 milionu korun. Půjde o celkovou rekonstrukci komunikací včetně kanalizace, vodovodu a povrchové úpravy. Celá stavba se bude realizovat jako jedna veřejná zakázka, aby byla zajištěna plynulost a rychlé provedení všech prací a tím se snížily nepříznivé vlivy na obyvatelstvo během stavby. Odbor dopravy magistrátu připravuje v této chvíli objízdné trasy. Snahou města Brna je, aby stavba probíhala co možná s nejmenším zatížením pro zdejší obyvatele,“ dodal Žára. Naopak projektová dokumentace k Veveří by měla být hotová až v srpnu příštího roku. Oprava se dotkne úseku ulice o délce 990 metrů od Žerotínova náměstí až po Konečného náměstí. Také ulici Veveří čeká oprava kanalizace, ale také povrchu silnice a tramvajové trati. Přes Veveří jezdí například tramvaj, která vozí ve velké míře studenty Vysokého učení technického na konečnou zastávku Technologický park, ale také tramvaje mířící do Bystrce. Brno chce mít projektovou dokumentaci hotovou pro případ možností čerpání peněz z Evropské unie. Kromě těchto je ve městě hned několik dalších velkých ulic, které potřebují opravu. Jde například o Údolní, Plotní nebo Benešovu. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře