Reklama
reklama

Oprava Veveří „spolkne“ 277 milionů

Milady Horákové, Minská a nyní i Veveří. To jsou ulice, které město Brno v současné době opravuje, nebo se právě chystá na jejich rekonstrukce. Nově chce skoro za 280 milionů korun opravit právě ulici Veveří, a to v úseku od Žerotínova až po Konečného náměstí.

Brno – Město nechá zpracovat projektovou dokumentaci na rekonstrukci ulice Veveří. Ta je další důležitou tepnou, která z centra města odvádí dopravu. „Oprava se bude týkat téměř kilometrového úseku,“ uvedl mluvčí magistrátu Pavel Žára. Předpokládané náklady na rekonstrukci město odhaduje na 277 milionů korun. Přitom nyní radnice dokončuje opravu ulice Milady Horákové a letos mají začít práce v ulicích Horova a Minská.

Tato rekonstrukce se potýkala s několika měsíčním  zdržením. Způsobila ho třetí osoba podnětem na přezkoumání zadávací dokumentace veřejné zakázky na Úřadě pro ochranu hospodářské soutěže. Několik stížností a námitek ÚHOS na konci ledna definitivně odmítl, a tak dlouho očekávaná a tolik potřebná rekonstrukce komunikací, vodovodů a kanalizace může odstartovat.

Smlouvu o dílo schválila Rada města Brna 10. března, oprava ulic bude trvat jeden rok s celkovou investicí z rozpočtu města ve výši 221 milionu korun. Půjde o celkovou rekonstrukci komunikací včetně kanalizace, vodovodu a povrchové úpravy. Celá stavba se bude realizovat jako jedna veřejná zakázka, aby byla zajištěna plynulost a rychlé provedení všech prací a tím se snížily nepříznivé vlivy na obyvatelstvo během stavby. Odbor dopravy magistrátu připravuje v této chvíli objízdné trasy. Snahou města Brna je, aby stavba probíhala co možná s nejmenším zatížením pro zdejší obyvatele,“ dodal Žára. Naopak projektová dokumentace k Veveří by měla být hotová až v srpnu příštího roku. Oprava se dotkne úseku ulice o délce 990 metrů od Žerotínova náměstí až po Konečného náměstí. Také ulici Veveří čeká oprava kanalizace, ale také povrchu silnice a tramvajové trati. Přes Veveří jezdí například tramvaj, která vozí ve velké míře studenty Vysokého učení technického na konečnou zastávku Technologický park, ale také tramvaje mířící do Bystrce. Brno chce mít projektovou dokumentaci hotovou pro případ možností čerpání peněz z Evropské unie. Kromě těchto je ve městě hned několik dalších velkých ulic, které potřebují opravu. Jde například o Údolní, Plotní nebo Benešovu. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře