Reklama
reklama

Oprava mostu přes dálnici uzavře cyklostezku z Holásek do Olympie

Lidé z Holásek a Tuřan se několik měsíců nedostanou pohodlně pěšky nebo na kole do Olympie. Most přes dálnici D2, přes který vede cyklostezka, čekají rozsáhlé opravy.

Brno - Dostat se na kolečkových bruslích pohodlně z Tuřan a Holásek až do Olympie nebo ještě dále, nebylo dosud možné. Neumožňoval to špatný stav mostu přes dálnici D2, který mohli překonat jen pěší nebo cyklisté. Na rozdíl od rovných asfaltových silnic vedoucích k jeho úpatí jeho povrch tvořil hluboký štěrk a hlína. To by se mělo za několik měsíců změnit. "Oprava bude probíhat od 27. července do 16. listopadu 2015," varuje městská část Tuřany na svých internetových stránkách. Během rekonstrukce však budou muset pěší i cyklisté volit náhradní trasy, které cestu prodlouží nejméně dvojnásobně. V současnosti měří od mostu u Olympie k prvním domům Holásek asi dva kilometry. Jako objížďka se nabízí cyklostezka po břehu Svitavy až na ulici Kaštanovou a poté ulicí Popelovou. "Teoreticky by se to dalo nějak zkrátit kousek od mostu přes pole, ale těžko odhadovat, jak to tam bude s provozem stavebních vozidel," uvažuje Brňan Pavel Holý, který cyklostezky kolem řek pravidelně využívá.

Na silničky, které jsou zakresleny v mapách, by se cyklisté při objíždění mostu v jeho těsné blízkosti neměli řídit. Tamní pole jsou totiž soukromým majetkem a na křižovatkách jsou často uzamčené brány. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře