Reklama
reklama

Oprava mostu přes dálnici uzavře cyklostezku z Holásek do Olympie

Lidé z Holásek a Tuřan se několik měsíců nedostanou pohodlně pěšky nebo na kole do Olympie. Most přes dálnici D2, přes který vede cyklostezka, čekají rozsáhlé opravy.

Brno - Dostat se na kolečkových bruslích pohodlně z Tuřan a Holásek až do Olympie nebo ještě dále, nebylo dosud možné. Neumožňoval to špatný stav mostu přes dálnici D2, který mohli překonat jen pěší nebo cyklisté. Na rozdíl od rovných asfaltových silnic vedoucích k jeho úpatí jeho povrch tvořil hluboký štěrk a hlína. To by se mělo za několik měsíců změnit. "Oprava bude probíhat od 27. července do 16. listopadu 2015," varuje městská část Tuřany na svých internetových stránkách. Během rekonstrukce však budou muset pěší i cyklisté volit náhradní trasy, které cestu prodlouží nejméně dvojnásobně. V současnosti měří od mostu u Olympie k prvním domům Holásek asi dva kilometry. Jako objížďka se nabízí cyklostezka po břehu Svitavy až na ulici Kaštanovou a poté ulicí Popelovou. "Teoreticky by se to dalo nějak zkrátit kousek od mostu přes pole, ale těžko odhadovat, jak to tam bude s provozem stavebních vozidel," uvažuje Brňan Pavel Holý, který cyklostezky kolem řek pravidelně využívá.

Na silničky, které jsou zakresleny v mapách, by se cyklisté při objíždění mostu v jeho těsné blízkosti neměli řídit. Tamní pole jsou totiž soukromým majetkem a na křižovatkách jsou často uzamčené brány. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře