Reklama
reklama

Opozice neuspěla se stížností kvůli termínu brněnského referenda. Ústavní soud ji odmítl

Brněnští zastupitelé ODS a ČSSD neuspěli se svou stížností ve sporu týkajícím se referenda o poloze hlavního nádraží. Ústavní soud ji odmítl. Předmětem stížnosti bylo termínové spojení referenda s krajskými volbami. 

Zastupitelům vadil dvouletý odklad referenda, kvůli kterému neměli šanci otázku nádraží řešit a vnímali v této situaci zásah do svých práv. Podle ústavního soudu však nebyla jejich práva porušena.

Termín referenda řešili zastupitelé nejprve žalobou, kterou zamítl Krajský soud v Brně, se stížností pak neuspěli ani u Nejvyššího správního soudu. V minulosti u této instance padlo již několik rozhodnutí o tom, že místní referenda je s volbami naopak vhodné spojovat, protože pak lze předpokládat vyšší účast.

Se stejným zamítavým výsledkem skončil u soudů i Robert Kotzian, bývalý náměstek primátora, který ve stejné věci postupoval samostatně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře