Reklama
reklama

O víkendu se konal jubilejní pátý ročník Špilberk Food Festivalu

Tento víkend  již popáté ovládli hrad Špilberk čeští mistři gastronomie. Od pátku 3. do neděle 5. června tu svá jídla představilo celkem 19 různých subjektů. Celá řada šéfkuchařů, vinařů a dalších odborníků tak milovníkům dobrého jídla zprostředkovala jedinečný gurmánský zážitek spolu s bohatým doprovodným programem.

Během prvního červnového víkendu prodchnuly celý areál brněnského Špilberku vůně nejrůznějších pokrmů a lahodných nápojů. Už popáté se tu sešli fanoušci a mistři gastronomie z celé České republiky. Návštěvníci mohli navíc letos ochutnat opravdu neotřelé pokrmy, jako například francouzskou specialitu – šneky, v režii rodinné šnečí firmy z Olomouce Barkona Snails. „Na festivalech, zvlášť tady na Špilberku, jsou lidé daleko zvědavější než dříve. Třeba před dvěma lety se tvářili většinou velice nedůvěřivě. Tady už lidé ochutnávají daleko ochotněji nejen šneky po burgundsku, což je asi nejoblíbenější jídlo připravované ze šneků, ale i další šnečí pochoutky,“ popsal Radek Koňárek z Barkona Snails.

Kromě zavedených restaurací, jako KOISHI fish & sushi restaurant, Noem Arch Restaurant, Boulevard restaurant, restaurant a steakhouse Monte Bú, Butcher’s, Sono Restaurant nebo Ristorante Piazza se zde objevilo několik nových jmen. Úplně poprvé se na festivalu mohly prezentovat podniky jako FAIRCAFÉ Restaurant, Barrio Gotico Café z Kurdějova, restaurace Hnízdo nebo Light of India. Celkem se na festivalu představilo více než patnáct různých vinařství. Další degustace byly zasvěceny rovněž rumům, whisky, čaji nebo kávovému umění. O čepované pivo a pivní sommelierství se po celé tři dny staral pivovar Krušovice a restaurace Zlatá loď. Milovníci dezertů a sladkých pokrmů ochutnali zákusky od Dolce Passione pod vedením šéfcukráře Martina Beránka a jeho kolegy Tomáše Kernera. Fanoušky zmrzliny potěšily produkty od Ice Capone ze zcela přírodních surovin, tyto unikátní zmrzliny jsou  vyráběné pomocí technologie původem z Thajska. 

Co se na festivalu těšilo největší oblíbenosti?

„Úplně jsme vyprodali profiterolky s mučenkovým moussem ve slaném karamelu, což nás těší a hned je zařadíme do nového jídelního lístku,“ svěřila se Monika Trefilová z FAIRCAFÉ Restaurant, který se na festivalu představil úplně poprvé.

„Já jsem se rozhodl, že jednoho broučka sním živého – konkrétně potemníka brazilského, pro mě to byl úžasný zážitek, protože to bylo poprvé. Věřím, že to možná bude jídlo blízké budoucnosti,“ zmínil se Janko Martinkovič z KOISHI fish & sushi restaurant.

“Výborných pokrmů jsme ochutnali celou řadu, ale nejlepší pro mě byl asi grilovaný hovězí pupek s bramborami pečenými v hovězím vývaru od restaurace Hnízdo. Dále nás s přítelem oslovil Memphis Burger s trhaným vepřovým masem ve steakhousu Monte Bú a dark chocolate cake od Sono Restaurant,“ svěřila se návštěvnice Mariana.

„Nás nejvíce oslovil asi Thai noodle salad s avokádem a mangem v thajském dresinku, spolu s vanilkovým cheesecakem od Butcher’s,“ shodly se návštěvnice Kateřina a Tereza. 

Organizátoři už teď usilovně přemýšlejí, čím by návštěvníky potěšili příští rok a registrují zájem ze strany restaurací, které by se na příštím festivalu chtěly představit. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře