Reklama
reklama

O víkendu se konal jubilejní pátý ročník Špilberk Food Festivalu

Tento víkend  již popáté ovládli hrad Špilberk čeští mistři gastronomie. Od pátku 3. do neděle 5. června tu svá jídla představilo celkem 19 různých subjektů. Celá řada šéfkuchařů, vinařů a dalších odborníků tak milovníkům dobrého jídla zprostředkovala jedinečný gurmánský zážitek spolu s bohatým doprovodným programem.

Během prvního červnového víkendu prodchnuly celý areál brněnského Špilberku vůně nejrůznějších pokrmů a lahodných nápojů. Už popáté se tu sešli fanoušci a mistři gastronomie z celé České republiky. Návštěvníci mohli navíc letos ochutnat opravdu neotřelé pokrmy, jako například francouzskou specialitu – šneky, v režii rodinné šnečí firmy z Olomouce Barkona Snails. „Na festivalech, zvlášť tady na Špilberku, jsou lidé daleko zvědavější než dříve. Třeba před dvěma lety se tvářili většinou velice nedůvěřivě. Tady už lidé ochutnávají daleko ochotněji nejen šneky po burgundsku, což je asi nejoblíbenější jídlo připravované ze šneků, ale i další šnečí pochoutky,“ popsal Radek Koňárek z Barkona Snails.

Kromě zavedených restaurací, jako KOISHI fish & sushi restaurant, Noem Arch Restaurant, Boulevard restaurant, restaurant a steakhouse Monte Bú, Butcher’s, Sono Restaurant nebo Ristorante Piazza se zde objevilo několik nových jmen. Úplně poprvé se na festivalu mohly prezentovat podniky jako FAIRCAFÉ Restaurant, Barrio Gotico Café z Kurdějova, restaurace Hnízdo nebo Light of India. Celkem se na festivalu představilo více než patnáct různých vinařství. Další degustace byly zasvěceny rovněž rumům, whisky, čaji nebo kávovému umění. O čepované pivo a pivní sommelierství se po celé tři dny staral pivovar Krušovice a restaurace Zlatá loď. Milovníci dezertů a sladkých pokrmů ochutnali zákusky od Dolce Passione pod vedením šéfcukráře Martina Beránka a jeho kolegy Tomáše Kernera. Fanoušky zmrzliny potěšily produkty od Ice Capone ze zcela přírodních surovin, tyto unikátní zmrzliny jsou  vyráběné pomocí technologie původem z Thajska. 

Co se na festivalu těšilo největší oblíbenosti?

„Úplně jsme vyprodali profiterolky s mučenkovým moussem ve slaném karamelu, což nás těší a hned je zařadíme do nového jídelního lístku,“ svěřila se Monika Trefilová z FAIRCAFÉ Restaurant, který se na festivalu představil úplně poprvé.

„Já jsem se rozhodl, že jednoho broučka sním živého – konkrétně potemníka brazilského, pro mě to byl úžasný zážitek, protože to bylo poprvé. Věřím, že to možná bude jídlo blízké budoucnosti,“ zmínil se Janko Martinkovič z KOISHI fish & sushi restaurant.

“Výborných pokrmů jsme ochutnali celou řadu, ale nejlepší pro mě byl asi grilovaný hovězí pupek s bramborami pečenými v hovězím vývaru od restaurace Hnízdo. Dále nás s přítelem oslovil Memphis Burger s trhaným vepřovým masem ve steakhousu Monte Bú a dark chocolate cake od Sono Restaurant,“ svěřila se návštěvnice Mariana.

„Nás nejvíce oslovil asi Thai noodle salad s avokádem a mangem v thajském dresinku, spolu s vanilkovým cheesecakem od Butcher’s,“ shodly se návštěvnice Kateřina a Tereza. 

Organizátoři už teď usilovně přemýšlejí, čím by návštěvníky potěšili příští rok a registrují zájem ze strany restaurací, které by se na příštím festivalu chtěly představit. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře