Reklama
reklama

O korunu nejoblíbenějšího učitele bude bojovat Zdeněk Štěpánek z Brna a Gabriela Bajková ze Znojma

Z padesáti pěti nominovaných kandidátů ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos se mohlo do finále dostat pouze šest. Z jižní Moravy se to podařilo hned dvěma kantorům – biologovi a tělocvikáři Zdeňkovi Štěpánkovi z Gymnázia Elgartova v Brně a Gabriele Bajkové ze ZŠ Mládeže ve Znojmě. Ti se o titul 21. Zlatý Ámos poperou v pátek 28. března.

Na Den učitelů se už pojedenadvacáté koná finále ankety Zlatý Ámos v Praze v hotelu Olšanka. Se svými žáky zamíří do hlavního města vyučující z Litoměřic, Prostějova, Jablonce nad Nisou, Plzně, ze Znojma a Brna. Kantoři budou muset ohromit v několika disciplínách dospělou i dětskou porotu. V závěrečném vystoupení pak představí, co si připravili se svými žáky.

Do finále se šestice probojovala ze semifinále, kde zanechala deset dalších soutěžících. 28. března nebudou kantoři soutěžit pouze o hlavní korunu, mohou získat i titul Dětský Ámos, kde hlasuje dětská porota nebo titul Ámos Sympaťák. Tomu mohou příznivci zasílat hlasy prostřednictvím textových zpráv od 21. března až do finálového dne.

Finalisty ale čeká nabitý program v Praze už několik dní před finále. Čeká je přijetí u prezidenta Miloše Zemana, přijetí představiteli Prahy na Staroměstské radnici, dále v Poslanecké sněmovně PČR, v Českém rozhlase nebo plavba historickou lodí po Vltavě.

Vítěz 21. ročníku Zlatého Ámose bude slavnostně korunován na Kantorském bále v Národním domě na Smíchově v sobotu 29. března.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře