Reklama
reklama

O korunu nejoblíbenějšího učitele bude bojovat Zdeněk Štěpánek z Brna a Gabriela Bajková ze Znojma

Z padesáti pěti nominovaných kandidátů ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos se mohlo do finále dostat pouze šest. Z jižní Moravy se to podařilo hned dvěma kantorům – biologovi a tělocvikáři Zdeňkovi Štěpánkovi z Gymnázia Elgartova v Brně a Gabriele Bajkové ze ZŠ Mládeže ve Znojmě. Ti se o titul 21. Zlatý Ámos poperou v pátek 28. března.

Na Den učitelů se už pojedenadvacáté koná finále ankety Zlatý Ámos v Praze v hotelu Olšanka. Se svými žáky zamíří do hlavního města vyučující z Litoměřic, Prostějova, Jablonce nad Nisou, Plzně, ze Znojma a Brna. Kantoři budou muset ohromit v několika disciplínách dospělou i dětskou porotu. V závěrečném vystoupení pak představí, co si připravili se svými žáky.

Do finále se šestice probojovala ze semifinále, kde zanechala deset dalších soutěžících. 28. března nebudou kantoři soutěžit pouze o hlavní korunu, mohou získat i titul Dětský Ámos, kde hlasuje dětská porota nebo titul Ámos Sympaťák. Tomu mohou příznivci zasílat hlasy prostřednictvím textových zpráv od 21. března až do finálového dne.

Finalisty ale čeká nabitý program v Praze už několik dní před finále. Čeká je přijetí u prezidenta Miloše Zemana, přijetí představiteli Prahy na Staroměstské radnici, dále v Poslanecké sněmovně PČR, v Českém rozhlase nebo plavba historickou lodí po Vltavě.

Vítěz 21. ročníku Zlatého Ámose bude slavnostně korunován na Kantorském bále v Národním domě na Smíchově v sobotu 29. března.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře