Reklama
reklama

O Haškovi, Tejcovi a Škromachovi má v pondělí jednat jihomoravská ČSSD

Místopředseda strany, který tři dny lhal spolustraníkům i veřejnosti o své povolební schůzce s prezidentem Milošem Zemanem, se stal nevěrohodným. Politik, který lže tímto způsobem, nemá ve vrcholné politice co dělat. To v pátek uvedl člen jihomoravského výkonného výboru ČSSD a poslanec Ivan Ohlídal, který předložil návrh na odstoupení místopředsedy strany Michala Haška, poslance Jeronýma Tejce a senátora Zdeňka Škromacha z funkcí ve vedení strany. Kromě něj návrh předloží i blanenská organizace ČSSD, která jej schválila ve čtvrtek.

Jednání krajského výboru v Brně, který je domovskou organizací Haška, Škromacha a Tejce, se hejtman většinou účastní. Hašek ale ve svém prohlášení uvedl, že o svém působení v nejvyšším vedení ČSSD rozhodne až po jednání Ústředního výkonného výboru strany 10. listopadu.

Ve čtvrtek zasedal i Okresní výkonný výbor ČSSD Brno-venkov za účasti předsedů místních organizací, tedy domovská okresní organizace Michala Haška. "První jednání tohoto orgánu po volbách ovšem nepovažoval okresní lídr a nový poslanec za okres Brno-venkov za nutné navštívit. Současnou situaci zřejmě za vážnou nepovažuje, o politické odpovědnosti vůči "svému" okresu nebo snaze se o dalších postojích poradit nemluvě," uvedl na svém facebookovém profilu starosta Tišnova Jan Schneider.

Výbor ovšem v usnesení vyzval Michala Haška, aby do doby konání mimořádného sjezdu setrval ve funkci statutárního místopředsedy strany a na tomto sjezdu dostal možnost obhajovat své postoje. "Považujeme za důležité, abychom naše vnitřní záležitosti řešili formou demokratické diskuse v rámci orgánů strany," zdůvodnili sociální demokraté v usnesení.

Kromě Haška, Škromacha a Tejce se v sobotu večer účastnili utajované schůzky u prezidenta také Milan Chovanec, který ji jako první veřejně přiznal, a jihočeský hejtman Jiří Zimola. Ten ve čtvrtek rezignoval na členství v předsednictvu a výkonném výboru strany.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře