Reklama
reklama

Nová supermoderní sportovní hala s výsuvnou tribunou vyrostla v brněnských Tuřanech

Nejen pro mladé fotbalové naděje brněnské Zbrojovky, ale i ostatní sportovní nadšence se v pondělí 1.2.2016 v 9 hodin slavnostně otevře nová sportovní hala v Brně-Tuřanech.   

Hřiště o rozměrech čtyřicet na dvacet pět metrů nabídne kvalitní zázemí pro všechny sálové sporty. Do nového sportoviště se vejdou dvě volejbalová hřiště nebo šest badmintonových kurtů, poslouží ale i basketbalistům, florbalistům, futsalistům nebo házenkářům. Hala je navíc připravena i na pořádání různých akcí. Ať už sportovních, tak i kulturních. Součástí totiž bude i unikátní výsuvná tribuna pro 170 diváků. 

Moderní hřiště v dopoledních hodinách zaplní hlavně děti z přilehlé základní školy Měšťanská, které dlouho chybělo vhodné sportoviště. Tu navštěvují právě i mladí hráči fotbalové Zbrojovky Brno. Odpoledne se pak hala otevře široké veřejnosti. Důkazem toho, že poptávka po takových sportovištích v Brně stále převyšuje nabídku je i fakt, že všechny nabízené termíny pronájmu jsou ještě před otevřením sportoviště téměř zamluvené. 

Sportovní halu za skoro padesát milionů korun nechala postavit městská část Brno–Tuřany. Její stavba proběhla v rekordně krátké době sedmi měsíců. Z osmdesáti procent je financována z prostředků Evropské unie. Zbývající část zaplatí město Brno spolu s městskou částí.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře