Reklama
reklama

Nová supermoderní sportovní hala s výsuvnou tribunou vyrostla v brněnských Tuřanech

Nejen pro mladé fotbalové naděje brněnské Zbrojovky, ale i ostatní sportovní nadšence se v pondělí 1.2.2016 v 9 hodin slavnostně otevře nová sportovní hala v Brně-Tuřanech.   

Hřiště o rozměrech čtyřicet na dvacet pět metrů nabídne kvalitní zázemí pro všechny sálové sporty. Do nového sportoviště se vejdou dvě volejbalová hřiště nebo šest badmintonových kurtů, poslouží ale i basketbalistům, florbalistům, futsalistům nebo házenkářům. Hala je navíc připravena i na pořádání různých akcí. Ať už sportovních, tak i kulturních. Součástí totiž bude i unikátní výsuvná tribuna pro 170 diváků. 

Moderní hřiště v dopoledních hodinách zaplní hlavně děti z přilehlé základní školy Měšťanská, které dlouho chybělo vhodné sportoviště. Tu navštěvují právě i mladí hráči fotbalové Zbrojovky Brno. Odpoledne se pak hala otevře široké veřejnosti. Důkazem toho, že poptávka po takových sportovištích v Brně stále převyšuje nabídku je i fakt, že všechny nabízené termíny pronájmu jsou ještě před otevřením sportoviště téměř zamluvené. 

Sportovní halu za skoro padesát milionů korun nechala postavit městská část Brno–Tuřany. Její stavba proběhla v rekordně krátké době sedmi měsíců. Z osmdesáti procent je financována z prostředků Evropské unie. Zbývající část zaplatí město Brno spolu s městskou částí.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře