Reklama
reklama

Nová expresní linka E50 převezla přes 40 tisíc cestujících

V polovině prosince zahájil Dopravní podnik města Brna provoz nové linky E50. Jedná se o expresní linku z Bystrce na Černovickou terasu, která zajišťuje časově atraktivní spojení průmyslové zóny s oblastmi Bohunic, Starého Lískovce, Kohoutovic, Bystrce a to včetně přímého propojení Černovické terasy a Komárova. Za necelé dva měsíce převezly autobusy na této lince víc než 40 tisíc cestujících. A to i přesto, že E50 je provozována jen v pracovních dnech a pouze v době začátků a konců pracovních směn.   

Obsazenost autobusů je v průměru okolo 60 %. Přitom nejvytíženější je první spoj, který z Kamech na Černovickou terasu odjíždí v 5 hodin ráno. Na novou linku přišla řada pozitivních reakcí a taky podnětů od cestujících. Většina z nich se týká úpravy jízdního řádu a vložení nových zastávek. Do budoucna DPMB uvažuje o možném posunutí času odjezdů z Černovické terasy. Vkládat nové zastávky do trasy linky, ale není příliš vhodné. Větší čestnost zastávek by totiž měla za následek prodloužení celkového času jízdy a expresní linka by tak postrádala smysl.

V současnosti E50 obsluhuje tyto zastávky:

Kamechy – Chvalovka – Kavčí – Říčanská – Ruda – Ečerova – Adamcova – Kohoutovice, hájenka – Jírovcova – Starý Lískovec, smyčka (pouze ve směru do Slatiny) – Dunajská (pouze ve směru do Bystrce) – Čermákova – Humenná – Běloruská – Bohunická – Horní Heršpice – Komárov – Mariánské náměstí – Těžební – Vlastimila Pecha – Ericha Roučky – Černovická terasa I. – Černovická terasa II. – Slatina, závod. 

DPMB do budoucna uvažuje o dalších expresních linkách. Jedna z nich by například mohla spojit Královo Pole s Černovickou terasou. V tomto případě by trasa vedla přes Černá Pole a Vinohrady. Problematická je ale lokalita Tomkova náměstí, kde jsou časté dopravní komplikace. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře