Reklama
reklama

Nová expresní linka E50 převezla přes 40 tisíc cestujících

V polovině prosince zahájil Dopravní podnik města Brna provoz nové linky E50. Jedná se o expresní linku z Bystrce na Černovickou terasu, která zajišťuje časově atraktivní spojení průmyslové zóny s oblastmi Bohunic, Starého Lískovce, Kohoutovic, Bystrce a to včetně přímého propojení Černovické terasy a Komárova. Za necelé dva měsíce převezly autobusy na této lince víc než 40 tisíc cestujících. A to i přesto, že E50 je provozována jen v pracovních dnech a pouze v době začátků a konců pracovních směn.   

Obsazenost autobusů je v průměru okolo 60 %. Přitom nejvytíženější je první spoj, který z Kamech na Černovickou terasu odjíždí v 5 hodin ráno. Na novou linku přišla řada pozitivních reakcí a taky podnětů od cestujících. Většina z nich se týká úpravy jízdního řádu a vložení nových zastávek. Do budoucna DPMB uvažuje o možném posunutí času odjezdů z Černovické terasy. Vkládat nové zastávky do trasy linky, ale není příliš vhodné. Větší čestnost zastávek by totiž měla za následek prodloužení celkového času jízdy a expresní linka by tak postrádala smysl.

V současnosti E50 obsluhuje tyto zastávky:

Kamechy – Chvalovka – Kavčí – Říčanská – Ruda – Ečerova – Adamcova – Kohoutovice, hájenka – Jírovcova – Starý Lískovec, smyčka (pouze ve směru do Slatiny) – Dunajská (pouze ve směru do Bystrce) – Čermákova – Humenná – Běloruská – Bohunická – Horní Heršpice – Komárov – Mariánské náměstí – Těžební – Vlastimila Pecha – Ericha Roučky – Černovická terasa I. – Černovická terasa II. – Slatina, závod. 

DPMB do budoucna uvažuje o dalších expresních linkách. Jedna z nich by například mohla spojit Královo Pole s Černovickou terasou. V tomto případě by trasa vedla přes Černá Pole a Vinohrady. Problematická je ale lokalita Tomkova náměstí, kde jsou časté dopravní komplikace. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře