Reklama
reklama

Nová expresní linka E50 převezla přes 40 tisíc cestujících

V polovině prosince zahájil Dopravní podnik města Brna provoz nové linky E50. Jedná se o expresní linku z Bystrce na Černovickou terasu, která zajišťuje časově atraktivní spojení průmyslové zóny s oblastmi Bohunic, Starého Lískovce, Kohoutovic, Bystrce a to včetně přímého propojení Černovické terasy a Komárova. Za necelé dva měsíce převezly autobusy na této lince víc než 40 tisíc cestujících. A to i přesto, že E50 je provozována jen v pracovních dnech a pouze v době začátků a konců pracovních směn.   

Obsazenost autobusů je v průměru okolo 60 %. Přitom nejvytíženější je první spoj, který z Kamech na Černovickou terasu odjíždí v 5 hodin ráno. Na novou linku přišla řada pozitivních reakcí a taky podnětů od cestujících. Většina z nich se týká úpravy jízdního řádu a vložení nových zastávek. Do budoucna DPMB uvažuje o možném posunutí času odjezdů z Černovické terasy. Vkládat nové zastávky do trasy linky, ale není příliš vhodné. Větší čestnost zastávek by totiž měla za následek prodloužení celkového času jízdy a expresní linka by tak postrádala smysl.

V současnosti E50 obsluhuje tyto zastávky:

Kamechy – Chvalovka – Kavčí – Říčanská – Ruda – Ečerova – Adamcova – Kohoutovice, hájenka – Jírovcova – Starý Lískovec, smyčka (pouze ve směru do Slatiny) – Dunajská (pouze ve směru do Bystrce) – Čermákova – Humenná – Běloruská – Bohunická – Horní Heršpice – Komárov – Mariánské náměstí – Těžební – Vlastimila Pecha – Ericha Roučky – Černovická terasa I. – Černovická terasa II. – Slatina, závod. 

DPMB do budoucna uvažuje o dalších expresních linkách. Jedna z nich by například mohla spojit Královo Pole s Černovickou terasou. V tomto případě by trasa vedla přes Černá Pole a Vinohrady. Problematická je ale lokalita Tomkova náměstí, kde jsou časté dopravní komplikace. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře