Reklama
reklama

Noc vědců představí v hlavní roli světlo

Letošní noc vědců bude plná světla. Právě tomu se totiž bude věnovat bohatý program deseti institucí v Brně. Své dveře otevřou všem malým i velkým zvídavým návštěvníkům v pátek 25. září. Většina programu začne v šest hodin večer a potrvá do půlnoci.

I světlo má svou historii. Světlo se zrodilo, až když novorozený vesmír trošku ochladl. Nejen tohle se můžete dozvědět na Noci vědců 2015, která se připojila k Mezinárodnímu roku světla a světelných technologií vyhlášenému OSN. Přijďte si posvítit na vědu v podání partnerů Noci vědců. Na desítkách míst v rámci České republiky a na stovkách míst po celé Evropě budou opět vědci z různých institucí, organizací, škol a firem připraveni podat nad slunce jasnější důkaz, že vědecká práce je zábava pro každého, ne jen pro hrstku osvícených. Čekají vás populárně-vzdělávací přednášky, workshopy, experimenty, zábavné show a hudební vystoupení. Vstupy na veškeré akce jsou zdarma. 

Kam tedy během Noci vědců zavítat? Brněnská hvězdárna a planetárium připravila pro své návštěvníky program s názvem Blíže ke hvězdám. Vyzkoušet si můžete například pravý kosmický simulátor, ve kterém na vlastní kůži zjistíte, jaké to je, pokud byste se dostali do volného prostoru vesmíru bez jakékoli energie k pohonu. Mendlova univerzita představí použití světla v nanotechnologiích či laboratoř virtuální reality. VIDA! science centrum se pro tuto noc přestěhuje na nádvoří Starobrněnského opatství, kde se budou provádět zábavné pokusy, Fakulta informačních technologií VUT mimo jiné ukáže simulátor dopravního letounu.

Program pro své návštěvníky připravily také Masarykova univerzita, Technické muzeum, Fakulta strojního inženýrství a tři další fakulty Vysokého učení technického. Úplný program Noci vědců naleznete na webové adrese www.noc-vedcu.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře