Reklama
reklama

Noc vědců představí v hlavní roli světlo

Letošní noc vědců bude plná světla. Právě tomu se totiž bude věnovat bohatý program deseti institucí v Brně. Své dveře otevřou všem malým i velkým zvídavým návštěvníkům v pátek 25. září. Většina programu začne v šest hodin večer a potrvá do půlnoci.

I světlo má svou historii. Světlo se zrodilo, až když novorozený vesmír trošku ochladl. Nejen tohle se můžete dozvědět na Noci vědců 2015, která se připojila k Mezinárodnímu roku světla a světelných technologií vyhlášenému OSN. Přijďte si posvítit na vědu v podání partnerů Noci vědců. Na desítkách míst v rámci České republiky a na stovkách míst po celé Evropě budou opět vědci z různých institucí, organizací, škol a firem připraveni podat nad slunce jasnější důkaz, že vědecká práce je zábava pro každého, ne jen pro hrstku osvícených. Čekají vás populárně-vzdělávací přednášky, workshopy, experimenty, zábavné show a hudební vystoupení. Vstupy na veškeré akce jsou zdarma. 

Kam tedy během Noci vědců zavítat? Brněnská hvězdárna a planetárium připravila pro své návštěvníky program s názvem Blíže ke hvězdám. Vyzkoušet si můžete například pravý kosmický simulátor, ve kterém na vlastní kůži zjistíte, jaké to je, pokud byste se dostali do volného prostoru vesmíru bez jakékoli energie k pohonu. Mendlova univerzita představí použití světla v nanotechnologiích či laboratoř virtuální reality. VIDA! science centrum se pro tuto noc přestěhuje na nádvoří Starobrněnského opatství, kde se budou provádět zábavné pokusy, Fakulta informačních technologií VUT mimo jiné ukáže simulátor dopravního letounu.

Program pro své návštěvníky připravily také Masarykova univerzita, Technické muzeum, Fakulta strojního inženýrství a tři další fakulty Vysokého učení technického. Úplný program Noci vědců naleznete na webové adrese www.noc-vedcu.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře