Reklama
reklama

Neutěšená situace u hlavního nádraží. Strážníci zde řeší stovky přestupků

Okolí hlavního nádraží v Brně je lokalitou, která suverénně nejvíce zaměstnává hlídky městské policie. Vyplývá to mimo jiné ze statistik strážníků za posledního čtvrt roku. 

Lokality v blízkosti významného dopravního uzlu už teď strážníci prakticky neopouštějí, nově se dohled zvýší až na maximum personálních kapacit V období od počátku června do konce srpna letošního roku se strážníci jen ve zmíněné oblasti zabývali 584 závažnějšími případy souvisejícími s porušováním pořádku. Nejčastějším nešvarem bylo nerespektování městských vyhlášek. Ve 258 případech strážníci postihovali pití alkoholu na veřejnosti, dvaatřicetkrát přistihli žebrající osoby a osmkrát nechávali lidé, nejčastěji z řad notorických přestupců, pobíhat po ulici psy bez vodítek a náhubků.

Hlídky městské policie usilují také o udržování čistoty u hlavního nádraží. Právě nepořádek a neutěšený vzhled místa je důvodem, proč se mu řada lidí raději vyhýbá. Strážníci potrestali celkem 46 případů znečišťování veřejného prostranství. Svědčí to o vysokém množství kontrol prováděných městskou policií. U tohoto typu přestupku je totiž zpravidla nutné přistihnou podezřelého přímo při činu, což není úplně snadné.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře