Reklama
reklama

NESEHNUTÍ a Be International spustily video soutěž pro mladé Hate Free Cities.

Neziskové organizace NESEHNUTÍ a Be International spustily video soutěž pro mladé Hate Free Cities. Jejím mottem je "Řekni, co si myslíš o nenávisti ve společnosti. Každý může bojovat s nenávistí, bojuj i ty!" 

Video soutěž je určena mladým lidem do 24 let. Mají se v ní zapojit do diskuze nad nenávistnými projevy ve společnosti. Soutěž trvá do 28. února a je součástí projektu Hate Free Cities. Na vítěze či vítězku čeká odměna v podobě zrcadlového fotoaparátu s funkcí natáčení videí.

„Záměrem soutěže je ukázat mladým lidem cestu, jak se mohou kriticky vyjádřit k otázkám nesnášenlivých a nenávistných projevů ve společnosti. I přes svou aktuální povahu se totiž tato problematika setkává s vysokou mírou znepokojení. My bychom rádi mladým lidem ukázali, jak lze s touto tématikou pracovat kreativní a zábavnou formou,” vysvětluje koordinátor projektu Petr Matulka z NESEHNUTÍ. Tato video soutěž má podle něj u mladých lidí podpořit zájem o občanskou angažovanost v boji za ochranu lidských práv a proti nenávistným projevům v online i v běžném prostředí.

Soutěž je součástí mezinárodního projektu Hate Free Cities, který se věnuje tématům spojeným s problematikou projevů nenávisti a nesnášenlivých nálad ve společnosti. Jedním z cílů projektu je prostřednictvím neformálního vzdělávání učit jak chápat, čelit a bojovat s projevy nenávisti. Na projektu spolupracují celkem čtyři města: Lodž, Herceg Novi, Tbilisi a Brno. V Brně se na projektu podílí neziskové organizace NESEHNUTÍ a Be International. Součástí projektu jsou také vzdělávací lekce na středních školách či v klubech pro mladistvé, tvorba metodické příručky nebo kulatý stůl s odborníky a odbornicemi. Vyhlášení soutěže proběhne na závěrečném večeru Hate Free Cities 9. dubna v Café Práh.

Soutěžní video, které má sdělit, co si myslí mladí lidé o nenávisti, stačí do 28. února 2017 nahrát na internet a jeho odkaz zaslat na hatefreecities@gmail.com.

Video upoutávka na soutěž:

https://www.youtube.com/watch?v=Qt4ilmxyRiA&feature=youtu.be

Autor: 
admin
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře