Reklama
reklama

Největší točitá věž z dřívek? Podaří se překonat rekord na veletrhu Regiontour 2017?

Samuel Fojtů dokázal v rámci mezinárodního festivalu Pelhřimov - město rekordů postavit z  bukových dřívek točitou věž o výšce 4,61 m. 

Jednotlivé díly se při stavbě volně pokládají na sebe bez použití jakéhokoliv spojovacího materiálu. Na veletrhu Regiontour plánují  v expozici muzea rekordů a kuriozit  překonat tento rekord . Stavbu věže budou moci návštěvníci sledovat každý den.

Pokud návštěvníky dřívka zaujmou, bude zde připravena malá  kreativní dílnička, v níž si podle předloh budou moci návštěvníci veletrhu postavit dřevěné modely automobilů a nebo se zúčastnit i stavby druhé "návštěvnické" věže. Každý zájemce do ní může vložit jedno dřívko a  přispět tím k rekordu : věž vytvořená největším počtem lidí.

Kde nás najdete? Od 19. do 22.ledna v putovní expozici pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit pavilon P, stánek 130 brněnského výstaviště.

Autor: 
admin
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře