Reklama
reklama

Nedostatek míst ve školkách má v Bystrci vyřešit nová šestitřídka

Výstavba nové šestitřídní mateřské školy čeká brněnskou část Bystrc v těchto dnech. Bude sloužit především novým obyvatelům Bystrce a Žebětína a vyřešit by tak měla kritický nedostatek míst pro tamní děti. V září bylo staveniště předáno ke stavbě, termín dokončení je v srpnu 2017.

„Mateřská škola bude mít kapacitu šest tříd, tedy maximálně 168 dětí. V návaznosti na předpokládaný demografický vývoj je objekt navržen tak, aby v budoucnu bylo možné jeho využití pro základní školu,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Výstavba bude stát 62 milionů Kč bez DPH. Nová školka by měla vyřešit kritický nedostatek míst v mateřských školách v Bystrci související se demografickým vývojem obyvatelstva a s masivní developerskou aktivitou v rámci obytných celků Kamechy i Panorama v městské části Brno – Bystrc a Žebětín.

Školka bude mít také vlastní kuchyni, jejíž kapacita bude dostačující k zajištění přípravy obědů i pro mateřskou školu Kamechy I. Součástí projektu je i vybudování parkoviště mateřskou školu a realizace oplocené školní zahrady s herními prvky a pískovišti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře