Reklama
reklama

Návštěvníkům Brněnské přehrady hrozí na ledě vážné nebezpečí

Městská policie Brno vydává před víkendem vážnou výstrahu. Odpolední kontroly vodní hladiny v oblasti od Sokolského koupaliště až k přítoku ukázaly, že celá tato oblast je extrémně riziková a zcela nevyzpytatelná.

Do přehrady se vinou změny počasí dostala teplá voda, která zespodu rozpouští led a vytváří v rozsáhlé lokalitě desítky vzduchových kapes. Ledová plocha se ztenčila na tolika místech, že ani není technicky možné je všechna označit. Neustále se objevují nové vzduchové kapsy, nad nimiž je nedostatečná tloušťka ledu.

Strážníci nabádají všechny návštěvníky, aby v oblasti za Sokolským koupalištěm ve vlastním zájmu na led vůbec nevstupovali. V lokalitách blíže přístavišti doporučují mimořádnou obezřetnost. Procházky ani sportovní aktivity na místech vzdálenějších od břehu nejsou vhodné.

Nosnost ledu na zamrzlých přírodních vodních plochách nelze garantovat za žádných okolností a vstup je výhradně na vlastní nebezpečí. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře