Reklama
reklama

Návštěvníci strojírenského veletrhu uvidí robotický park

Robotický park nebo tramvaj s pivním výčepem budou patřit k hlavním atrakcím 55. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu, který začíná v pondělí v Brně. Návštěvníci uvidí například robota, který umí natočit půllitr piva.

Českomoravská elektrotechnická asociace nachystala společně s vystavovateli do pavilonu Z robotický park. "Chceme ukázat, co firmy dokážou udělat," uvedl ředitel asociace Jan Prokš. Lidé uvidí měření vibrací, lineární motor. Firma ABB představí robota, který natočí půllitr piva se správnou pěnou. "Vlastní natočení půllitru je dynamický proces, který musí robot uřídit," uvedl Prokš.

Jiný robot od firmy Blumenbecker Prag umí z bedny vybírat výrobky a posílat je dál do výrobního procesu. "Rameno robota navádí 3D průmyslová kamera," uvedl jednatel společnosti Andrej Schvarc.

Podle generálního ředitele Veletrhů Brno Jiřího Kuliše návštěvníky jistě zaujme i brněnský unikát - šalina pub, tramvaj s výčepem, která je společným projektem pivovaru Starobrno a brněnského dopravního podniku.

Veletrh začíná v pondělí a potrvá do pátku. Na největší výstavní akci v roce přijede 1550 firem z 28 zemí. Zájem vystavovatelů je zhruba stejný jako před dvěma lety, kdy se akce uskutečnila v obdobném rozsahu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře