Reklama
reklama

Návštěvníci strojírenského veletrhu uvidí robotický park

Robotický park nebo tramvaj s pivním výčepem budou patřit k hlavním atrakcím 55. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu, který začíná v pondělí v Brně. Návštěvníci uvidí například robota, který umí natočit půllitr piva.

Českomoravská elektrotechnická asociace nachystala společně s vystavovateli do pavilonu Z robotický park. "Chceme ukázat, co firmy dokážou udělat," uvedl ředitel asociace Jan Prokš. Lidé uvidí měření vibrací, lineární motor. Firma ABB představí robota, který natočí půllitr piva se správnou pěnou. "Vlastní natočení půllitru je dynamický proces, který musí robot uřídit," uvedl Prokš.

Jiný robot od firmy Blumenbecker Prag umí z bedny vybírat výrobky a posílat je dál do výrobního procesu. "Rameno robota navádí 3D průmyslová kamera," uvedl jednatel společnosti Andrej Schvarc.

Podle generálního ředitele Veletrhů Brno Jiřího Kuliše návštěvníky jistě zaujme i brněnský unikát - šalina pub, tramvaj s výčepem, která je společným projektem pivovaru Starobrno a brněnského dopravního podniku.

Veletrh začíná v pondělí a potrvá do pátku. Na největší výstavní akci v roce přijede 1550 firem z 28 zemí. Zájem vystavovatelů je zhruba stejný jako před dvěma lety, kdy se akce uskutečnila v obdobném rozsahu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře