Reklama
reklama

Naplnila koalice sliby o lepším Brně?

S počátkem roku přichází i touha bilancovat a hodnotit, co přinesl rok loňský, zda byla naplněna všechna předsevzetí a všechny plány dotaženy do konce. Jak si v tomto ohledu vedou představitelé města Brna? Brněnská koalice je za poločasem svého vládnutí. Jak se jí podařilo naplnit sliby o lepších časech pro Brno?

Z avizovaných bodů si na papíře s úkoly mohou radní odškrtnout například vybudování záchytných parkovišť. Jedno z těch typu Park and Ride vzniklo v listopadu roku 2015 na Heršpické ulici. Parkoviště vybudováno bylo, je tedy splněno. Problém je, že tamních téměř dvě stě parkovacích míst často zeje prázdnotou a řidiči si na jeho využívání zatím nezvykli. A vznikne jich dalších pět. Ostatně jak na jaře připustil náměstek primátora města Brna Richard Mrázek, pro zájem o nová parkovací místa je stěžejní i to, jak dokáže město své počiny propagovat. Přiznal totiž, že zatím se to Brnu příliš nedařilo.

Brňané se dočkali i slibované levnější roční šalinkarty. Tu získají, jakmile městu nákupem přes e-shop a uvedení většiny svých údajů dokáží, že mají v Brně trvalé bydliště a řádně platí za svoz komunálního odpadu. Stejně jako údaje svých občanů má město opět pod kontrolou i veletrhy. Více slíbených peněz putovalo rovněž na opravy škol. Zřízena byla také Kancelář architekta města a ulice dozoruje vyšší počet strážníků. Pokračovat bychom jistě mohli i dál.

Ze zřetele naopak koalici a především pak hnutí ANO utekl jeden z jejich hlavních volebních bodů. Tedy snížení počtu politiků v městských firmách a jejich představenstvech. Situace je spíše opačná. Přestože hned z rozjezdu radní tomuto tématu věnovali mnoho pozornosti, stály názorové rozkoly v tomto ohledu za loňským rozpadem koalice a nejhlubší koaliční krizí. Podle Vlastimila Žďárského, předsedy zastupitelského klubu ČSSD, počet politiků vzrostl například v dozorčích radách nemocnic či divadel. A zvyšoval se i počet zaměstnanců magistrátu.

Velkou neznámou nadále zůstává, kde nalezne svou konečnou polohu brněnské hlavní nádraží. Zářijové referendum bylo neplatné a Brňané tak stále netuší, která z dvou variant zvítězí. Stejně tak se ještě nepodařilo zvýšit počet turistů, kteří jihomoravskou metropoli navštěvují. Přestože si Brno vysloužilo několik ocenění od zahraničních médií, turistickému ruchu se zde stále úplně nedaří. A stejně jako ve výčtu bodů nejdříve zmíněných, tak i nyní bychom jistě mohli pokračovat dál.

Autor: 
admin
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře