Reklama
reklama

Nádraží konečně dostane nové interiéry

Budovu brněnského hlavního nádraží čekají od podzimu příštího roku změny. Po fasádě, která prošla renovací již před sedmi lety, se rekonstrukce dočkají i interiéry, které na svou obnovu dosud čekaly.

Přestože zatím není jisté, kde bude v následujících letech hlavní nádraží umístěno, musí být ve stavu schopném provozu a opravy jsou proto nezbytné. Investice vyjde na čtvrt miliardy korun. Jiné uspořádání dostane například vestibul nádraží. Naproti vchodu do budovy si cestující již nepořídí pečivo a občerstvení, ale jízdenky. Nově se sem totiž přesunou pokladny. Změní se i cesta k nástupištím, schodiště nahradí eskalátory.

Rekonstruovat se bude i levé křídlo nádraží. Zde jsou plánovány obchody či kavárna. Návštěvníci také budou moci znovu zavítat do restaurace Secese. Ta bývala na počátku minulého století vstupní branou do města a jeho vizitkou, dlouhodobě však měla své nejlepší dny za sebou a v posledních letech je hostům zavřená úplně. V rámci oprav vznikne i podzemní parkoviště pro 350 aut, které nahradí sklady u hotelu Grand. Jeden již šel k zemi a druhý čeká stejný osud v nejbližších  dnech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
U příležitosti výročí 20 let od dokončení trolejbusové vozovny v Komíně zve Dopravní podnik města Brna všechny zájemce a hlavně příznivce trolejbusové dopravy na den otevřených dveří v této vozovně.
23.06.2017 - 11:50
V pátek 23. června se díky spolupráci městské části Brno-střed a spolku Noční motýl již potřetí rozzáří plátno letního kina na nádvoří radnice Brno-střed. Program v následujících týdnech nabídne přes...
23.06.2017 - 09:31
Město Brno ve spolupráci se svojí příspěvkovou organizací Centrum sociálních služeb a Městskou policií Brno rozšiřují systém tísňového volání. Projekt je určen seniorům a osobám se zdravotním...
23.06.2017 - 07:56
Urážkami a výhrůžkami se prý domáhal pozornosti muž, který večer vešel do pizzerie v centru Brna, kde údajně došlo i k menší potyčce.
22.06.2017 - 21:05
Jaderná elektrárna Dukovany otevře své brány návštěvníkům v pátek 7. 7. a sobotu 8. 7. vždy od 9 do 21 hodin. V rámci této speciální akce si návštěvníci prohlédnou Infocentrum, prostor sloužící k...
22.06.2017 - 11:31
Přes sto padesát hnědých popelnic přibude v tomto týdnu v Brně a lidé tak budou moci třídit bioodpad přímo v domech či předzahrádkách.
22.06.2017 - 07:59
Komentáře