Reklama
reklama

Na Žabovřeské se bude konečně stavět

Dobré zprávy se dočkali řidiči denně projíždějící Žabovřeskou ulicí, místem, ve kterém se každý všední den v nejfrekventovanějších časech tvoří dopravní kolony. Ještě během letošního roku by zde totiž měla začít stavba další fáze velkého městského okruhu. 

Žabovřeská je poslední stavbou v takzvaném západním sektoru, kterou ještě zbývá vyhotovit. Nově zde vznikne čtyřproudá silnice, během druhé etapy by pak měli stavaři vybudovat tunely pro tramvaje pod Wilsonovým lesem. Stavební stroje měly podle plánů obsadit místo již v loňském roce. Stavba ale přišla o schválené posouzení vlivu na životní prostředí, které již bylo zastaralé a zároveň situaci komplikovalo i to, že město nevykoupilo všechny pozemky. Ty stále ještě vlastní společnost Login Talk, čeká se na vyjádření stavebního úřadu o jejich vyvlastnění. Padnout  by mělo koncem  ledna. Podle předpokladů Ředitelství silnic a dálnic by se na úseku mělo začít pracovat v druhé  polovině letošního roku. Náklady na dokončení první etapy by se měly vyšplhat až na 400 milionů korun, celá stavba by pak měla trvat zhruba 40 měsíců.

Autor: 
admin
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře