Reklama
reklama

Na veletrh do Berlína půjčil brněnský dopravní podnik své moderní montážní auto

Na mezinárodním odborném veletrhu dopravní techniky Innotrans v Berlíně je k vidění montážní vozidlo s plošinou a kolejovým adaptérem Mercedes Tramliner, které v letošním roce koupil Dopravní podnik města Brna.

„Na veletrhu je vystaveno naše vozidlo Mercedes Tramliner, které je určené jak pro jízdu po silnici, tak i pro jízdu a práce na tramvajové trati. Využíváme ho zejména při údržbě trolejového vedení,“ uvedl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek. Speciální vozidlo je vystaveno na stánku společnosti Saz s. r. o., která tato speciální montážní vozidla s plošinou a kolejovým adaptérem vyrábí. Dopravní podnik společnosti Saz na veletrh vozidlo zapůjčil.

Mercedes Tramliner je dvoucestné vozidlo vybavené izolovanou pracovní ramenovou plošinou (pro práci pod napětím) a úložnými prostory. Je určeno pro jízdu a práce na silnici a dále pro jízdu a práce na tramvajové trati, například provádění údržbových prací, přepravu drobného materiálu, opravu trolejového vedení a to vše při zapnutém trolejovém vedení a při splnění všech požadavků na bezpečnost.

Veletrh Innotrans, který se koná od 23. do 26. září 2014 v Berlíně, je zaměřen na inovativní komponenty, vozidla a systémy. Berlín je hlavním cílem německého dopravního a strojírenského průmyslu a ideálním místem pro Innotrans - mezi další klíčové obory patří železniční infrastruktura, interiéry, veřejná doprava a výstavba tunelů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře