Reklama
reklama

Na veletrh do Berlína půjčil brněnský dopravní podnik své moderní montážní auto

Na mezinárodním odborném veletrhu dopravní techniky Innotrans v Berlíně je k vidění montážní vozidlo s plošinou a kolejovým adaptérem Mercedes Tramliner, které v letošním roce koupil Dopravní podnik města Brna.

„Na veletrhu je vystaveno naše vozidlo Mercedes Tramliner, které je určené jak pro jízdu po silnici, tak i pro jízdu a práce na tramvajové trati. Využíváme ho zejména při údržbě trolejového vedení,“ uvedl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek. Speciální vozidlo je vystaveno na stánku společnosti Saz s. r. o., která tato speciální montážní vozidla s plošinou a kolejovým adaptérem vyrábí. Dopravní podnik společnosti Saz na veletrh vozidlo zapůjčil.

Mercedes Tramliner je dvoucestné vozidlo vybavené izolovanou pracovní ramenovou plošinou (pro práci pod napětím) a úložnými prostory. Je určeno pro jízdu a práce na silnici a dále pro jízdu a práce na tramvajové trati, například provádění údržbových prací, přepravu drobného materiálu, opravu trolejového vedení a to vše při zapnutém trolejovém vedení a při splnění všech požadavků na bezpečnost.

Veletrh Innotrans, který se koná od 23. do 26. září 2014 v Berlíně, je zaměřen na inovativní komponenty, vozidla a systémy. Berlín je hlavním cílem německého dopravního a strojírenského průmyslu a ideálním místem pro Innotrans - mezi další klíčové obory patří železniční infrastruktura, interiéry, veřejná doprava a výstavba tunelů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře