Reklama
reklama

Na náměstí Svobody si nyní všichni návštěvníci užijí víc zábavy

Turistické informační centrum města Brna doplnilo předem avizovaný program o vystoupení tří kapel. 13. prosince to bude cimbálovka Pajtáš, 15. prosince alternativní brněnská hudební skupina Ty Syčáci a 21. prosince opět brněnská skupina čerpající z mnoha hudebních žánrů Květy. 

Až do čtvrtka 15. prosince pokračují před Starou radnicí December Design Days. Ve skleněných city modulech a v prostorách Staré radnice zakoupí návštěvníci designově propracované originální dárky s puncem kvality od mnoha designérů. 

Brněnské Vánoce  2016 - program na tento týden

Úterý:

Od 11.30 do 13.30 se bude na náměstí Svobody opět rozlévat charitativní polévka. Návštěvníci za ni mohou vložit do kasičky jakýkoliv obnos. Charitní projekt podpoří Dětský domov Dagmar.
V úterý slaví svátek Lucie, čeká v 17.50 hodin návštěvníky krátká promluva duchovního o tradici a odkazu sv. Lucie – Povídání o sv. Lucii.
V 18 hodin pak začne na pódiu koncert Radky Fišarové s názvem Malá pocta velké Edith, který bude věnovaný převážně francouzskému šansonu.

Středa:

V 18 hodin bude náměstí Svobody patřit všem, kteří rádi zpívají koledy. Unikátní projekt Česko zpívá koledy již pošesté organizuje Deník. Pět koled zpívaných v jeden čas spojuje již tradičně nejen celou Českou republiku, ale i krajany v zahraničí a je příjemnou příležitostí zapomenout v předvánočním shonu na každodenní starosti, spojit své hlasy v pocitu sounáležitosti, klidu a pohody. Hlavním hostem je letos zpěvák David Koller.

Čtvrtek:

V 15:30 hodin bude náměstí patřit dětem, Divadlo Sandry Riedlové zahraje Zimní pohádku. V projektu Osobnosti čtou dětem bude v 17 hodin na pódiu část knížku herec Městského divadla Brno Dušan Vitázek a v 18 hodin začne koncert Dan Bárta & Robert Balzar Trio. Fantastický zpěvák přesvědčí s pomocí hudebních mistrů z tria Roberta Balzara, že jazz je hudbou současnosti i budoucnosti.

Pátek:

V Radnické ulici, která spojuje náměstí Svobody a Zelný trh, najdete poslední adventní víkend od 16. do 18. prosince v rámci projektu Radnická RESTART prodejní trh neziskových organizací. V moderních prosklených city modulech před Starou radnicí se vystřídá 15 neziskových organizací působících v Brně
V 18:00 hodin vystoupí na náměstí Svobody brněnská zpěvačka Zuzana Gamboa. Její temperament, vnitřní energie i sametová barva hlasu nenechá nikoho chladným. 

Sobota:

Bez nadsázky hudební událost adventního období v letošním roce náš čeká v sobotu v 18 hodin. Jeden z nejuznávanějších gospelových sborů na světě bude v Brně na vánočním pódiu! Americký Howard Gospel Choir projíždí Brnem na svém celosvětovém turné.
V 10 a ve 14 hodin opět vyjíždí z náměstí Svobody do ulic adventní minibus. Návštěvníci mohou vidět Brno a jeho památky z pohodlí sedačky ve vyhřátém minibusu, na trase je doprovodí průvodce, pro cizince jsou připraveny audioquidy s nahrávkou v angličtině a němčině.
Do ulic Brna vyjde v 16 hodin další průvodce - Martin Koplík. Toulky adventním Brnem začínají před Starou radnicí v Brně. Trasa procházky i samotný výklad je přizpůsoben i rodinám s dětmi.
V Křišťálovém sále Staré radnice se od 13 do 17 hodin konají Vánoční tvořivé dílny pro děti.

Neděle:

Na náměstí Svobody v 17:30 bude promítán na plátně u pódia v přímém přenosu čtvrtý adventní koncert České televize, spojený s tradiční předvánoční sbírkou.
Nejznámější dílo Jana Jakuba Ryby v podání Metropolitního symfonického orchestru, Filharmonického sboru Beseda brněnská a sólistů si užijete od 19 hodin - Česká mše vánoční.
Ve Freskovém sále Staré radnice začíná ve 14 a v 15 hodin hudební pohádka O Jiříkovi a sněhové vločce. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Vizualizace Foto: MČ Brno-střed
Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistické soutěže s názvem Park Rooseveltova v Brně. Porotu nejvíce zaujal návrh architekta Jiřího Vokřála a jeho...
20.03.2018 - 11:59
Bezbariérových míst v Brně pomalu ale jistě přibývá. Částečně zásluhou akčního plánu, který od Brňanů sbírá návrhy k bezbariérovým úpravám. Rovněž díky těmto podnětům letos bariéry zmizí z tramvajové...
20.03.2018 - 08:00
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Komentáře