Reklama
reklama

Na letní tábory pojedou děti ze sociálně slabých rodin zdarma

Jihomoravský kraj v současné době proplácí organizátorům pobytových a příměstských táborů náklady na přihlášené děti ze sociálně slabých rodin. Děti z rodin, které se zejména z důvodu ekonomické krize ne vlastní vinou ocitly v nepříznivé sociální situaci, a snaží se ji aktivně řešit, budou mít možnost zúčastnit se letního prázdninového tábora nebo příměstského tábora zdarma.

„Pracovníci sociálních odborů obcí s rozšířenou působností do této chvíle vytipovali a doporučili 212 dětí z Jihomoravského kraje, kterým bude nabídnuta bezplatná účast na táboře. Jsme rádi, že letos jsme mohli nabídku rozšířit i pro zájemce o příměstské tábory,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Celý.

Jde o jednu z řady prorodinných aktivit Jihomoravského kraje, kterou krajská samospráva podporuje již od roku 2009. Pobytové tábory a některé z táborů příměstských bude zajišťovat příspěvková organizace LUŽÁNKY - středisko volného času a další domy dětí a mládeže či střediska volného času v jednotlivých okresech kraje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře