Reklama
reklama

Na křižovatkách v Brně projedou semafory dřív tramvaje, autobusy a trolejbusy

Šest nových světelných křižovatek, na kterých budou míst přednost spoje městské hromadné dopravy, přibude v Brně. Autobusy, trolejbusy a tramvaje by tak díky tomuto systému měly mít jednodušší průjezd městem. Projekt za téměř 113 milionů korun také počítá s nainstalováním 48 dopravních detektorů, které budou sbírat data.

Zatím je v Brně 64 křižovatek s preferencí MHD z celkových 143. V létě se navíc rozjel projekt „Dopravní telematika ve městě Brně“, kdy Brněnské komunikace spustily ústřednu, která jako jediná řídí světelné křižovatky ve městě. Nejpozději v dubnu příštího roku by měly začít stavět nové křižovatky a následně rekonstruovat některé stávající. "Cílem projektu je vytvoření dopravnětelematického systému na silniční síti zejména s ohledem na zkvalitnění služeb veřejné dopravy, poskytování aktuálních dopravních informací veřejnosti a zvýšení bezpečnosti silničního provozu," uvedla mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová. Provoz systému pak lidem uspoří čas, který potřebují pro cestování po Brně.

Špatnou dopravu a komplikovaný průjezd Brnem uvedli lidé například i v průzkumu brněnského magistrátu jako jednu z věcí, se kterými jsou ve městě nejvíce nespokojení. Centrální řízení křižovatek s preferencí MHD a informace o dopravě by mohly situaci zlepšit.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře