Reklama
reklama

Na křižovatkách v Brně projedou semafory dřív tramvaje, autobusy a trolejbusy

Šest nových světelných křižovatek, na kterých budou míst přednost spoje městské hromadné dopravy, přibude v Brně. Autobusy, trolejbusy a tramvaje by tak díky tomuto systému měly mít jednodušší průjezd městem. Projekt za téměř 113 milionů korun také počítá s nainstalováním 48 dopravních detektorů, které budou sbírat data.

Zatím je v Brně 64 křižovatek s preferencí MHD z celkových 143. V létě se navíc rozjel projekt „Dopravní telematika ve městě Brně“, kdy Brněnské komunikace spustily ústřednu, která jako jediná řídí světelné křižovatky ve městě. Nejpozději v dubnu příštího roku by měly začít stavět nové křižovatky a následně rekonstruovat některé stávající. "Cílem projektu je vytvoření dopravnětelematického systému na silniční síti zejména s ohledem na zkvalitnění služeb veřejné dopravy, poskytování aktuálních dopravních informací veřejnosti a zvýšení bezpečnosti silničního provozu," uvedla mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová. Provoz systému pak lidem uspoří čas, který potřebují pro cestování po Brně.

Špatnou dopravu a komplikovaný průjezd Brnem uvedli lidé například i v průzkumu brněnského magistrátu jako jednu z věcí, se kterými jsou ve městě nejvíce nespokojení. Centrální řízení křižovatek s preferencí MHD a informace o dopravě by mohly situaci zlepšit.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře