Reklama
reklama

Na Kozí horce vzniká nové přístaviště. První lodě u něj zastaví v polovině dubna

S novou plavební sezónou se můžou návštěvníci Brněnské přehrady těšit i na nové přístaviště. To v těchto dnech vzniká na Kozí horce. Dělníci už mají hotové základy a čeká je montáž roštů a zábradlí. Vybudování nového přístaviště vyjde Dopravní podnik města Brna na víc než 2,4 milionů korun. 

„Přístaviště na Kozí horce je jedno z nejvíce využívaných na celé Brněnské přehradě. Přístup k němu a následně i na loď byl ale problematický. Důvodem byla šířka přístupové cesty, terénní nerovnosti a taky schody,“ popsal Miloš Havránek, generální ředitel DPMB, důvody ke stavbě.

Na Kozí horce vznikne stejné přístaviště jako je U Kotvy, tedy vysunuté přístavní molo s přístavním můstkem, kdy konstrukce mola je pevná a přístavní můstek se v neplavební sezóně musí odvézt. Nástupní molo z betonové rampy přitom bude navazovat na štěrkovou cestu.

„Přístaviště bude bezbariérové a zajistí cestujícím pohodlný výstup z lodí v podstatě přímo na pláži. Mnohem víc obezřetní, ale budou muset být naši kapitáni a to kvůli většímu množství plavců v daném místě,“ dodal Martin Ecler, vedoucí lodní dopravy DPMB.

Na původním přístavišti lodě dopravního podniku zastavovaly už od samého začátku lodní dopravy v Brně, tedy od 5. května 1946. Tehdy poprvé vypluly lodě Brno, Morava a malý člun Svratka.

Celá stavba má být dokončena 10. dubna. O šest dní později na hladinu Brněnské přehrady vyplují i lodě a zahájí jubilejní 70. plavební sezónu. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře