Reklama
reklama

Na Kozí horce vzniká nové přístaviště. První lodě u něj zastaví v polovině dubna

S novou plavební sezónou se můžou návštěvníci Brněnské přehrady těšit i na nové přístaviště. To v těchto dnech vzniká na Kozí horce. Dělníci už mají hotové základy a čeká je montáž roštů a zábradlí. Vybudování nového přístaviště vyjde Dopravní podnik města Brna na víc než 2,4 milionů korun. 

„Přístaviště na Kozí horce je jedno z nejvíce využívaných na celé Brněnské přehradě. Přístup k němu a následně i na loď byl ale problematický. Důvodem byla šířka přístupové cesty, terénní nerovnosti a taky schody,“ popsal Miloš Havránek, generální ředitel DPMB, důvody ke stavbě.

Na Kozí horce vznikne stejné přístaviště jako je U Kotvy, tedy vysunuté přístavní molo s přístavním můstkem, kdy konstrukce mola je pevná a přístavní můstek se v neplavební sezóně musí odvézt. Nástupní molo z betonové rampy přitom bude navazovat na štěrkovou cestu.

„Přístaviště bude bezbariérové a zajistí cestujícím pohodlný výstup z lodí v podstatě přímo na pláži. Mnohem víc obezřetní, ale budou muset být naši kapitáni a to kvůli většímu množství plavců v daném místě,“ dodal Martin Ecler, vedoucí lodní dopravy DPMB.

Na původním přístavišti lodě dopravního podniku zastavovaly už od samého začátku lodní dopravy v Brně, tedy od 5. května 1946. Tehdy poprvé vypluly lodě Brno, Morava a malý člun Svratka.

Celá stavba má být dokončena 10. dubna. O šest dní později na hladinu Brněnské přehrady vyplují i lodě a zahájí jubilejní 70. plavební sezónu. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře