Reklama
reklama

Na Kozí horce vzniká nové přístaviště. První lodě u něj zastaví v polovině dubna

S novou plavební sezónou se můžou návštěvníci Brněnské přehrady těšit i na nové přístaviště. To v těchto dnech vzniká na Kozí horce. Dělníci už mají hotové základy a čeká je montáž roštů a zábradlí. Vybudování nového přístaviště vyjde Dopravní podnik města Brna na víc než 2,4 milionů korun. 

„Přístaviště na Kozí horce je jedno z nejvíce využívaných na celé Brněnské přehradě. Přístup k němu a následně i na loď byl ale problematický. Důvodem byla šířka přístupové cesty, terénní nerovnosti a taky schody,“ popsal Miloš Havránek, generální ředitel DPMB, důvody ke stavbě.

Na Kozí horce vznikne stejné přístaviště jako je U Kotvy, tedy vysunuté přístavní molo s přístavním můstkem, kdy konstrukce mola je pevná a přístavní můstek se v neplavební sezóně musí odvézt. Nástupní molo z betonové rampy přitom bude navazovat na štěrkovou cestu.

„Přístaviště bude bezbariérové a zajistí cestujícím pohodlný výstup z lodí v podstatě přímo na pláži. Mnohem víc obezřetní, ale budou muset být naši kapitáni a to kvůli většímu množství plavců v daném místě,“ dodal Martin Ecler, vedoucí lodní dopravy DPMB.

Na původním přístavišti lodě dopravního podniku zastavovaly už od samého začátku lodní dopravy v Brně, tedy od 5. května 1946. Tehdy poprvé vypluly lodě Brno, Morava a malý člun Svratka.

Celá stavba má být dokončena 10. dubna. O šest dní později na hladinu Brněnské přehrady vyplují i lodě a zahájí jubilejní 70. plavební sezónu. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře