Reklama
reklama

Na jižní Moravě už jezdí čtyři soupravy RegioPanter

K prvním třem soupravám moderních vlaků RegioPanter, které jezdí na jižní Moravě od června, přibude dnes čtvrtý. A od ledna jich bude na železnici v okolí Brna jezdit hned sedm. Moderní soupravy zatím podle ředitele Krajského centra osobní dopravy v Brně Pavla Karšulína jezdí bez problémů.

České dráhy první dvě dvouvozové jednotky a jednu třívozovou nasadily do provozu na vytížené lince S2 Křenovice – Brno – Letovice - Březová nad Svitavou.  Všechny další vlaky už budou třívozové. Dráhy za ně zaplatily Škodě Transportation 943 milionů korun. „V porovnání s ostatními novými soupravami, které České dráhy provozují, se v provozu velmi osvědčily,“ řekl Karšulín. Cestující nejvíce oceňují bezbariérovost vozidel. Nejen seniorům, ale i rodičům s kočárky nebo cyklistům se nastupuje snadněji. Soupravy jsou navíc vybaveny zařízením Wi-Fi pro připojení k internetu, klimatizací, což vítali cestující zejména v teplých letních dnech.

Nové vlaky postupně nahradí staré jednotky řady 560, kterým je už přes 40 let. Dráhy plánují také obnovu vozidel pro rychlíkovou dopravu a je velká šance, že se RegioPantery v rychlíkové verzi objeví na lince z Brna přes Břeclav do Olomouce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře