Reklama
reklama

Na jižní Moravě už jezdí čtyři soupravy RegioPanter

K prvním třem soupravám moderních vlaků RegioPanter, které jezdí na jižní Moravě od června, přibude dnes čtvrtý. A od ledna jich bude na železnici v okolí Brna jezdit hned sedm. Moderní soupravy zatím podle ředitele Krajského centra osobní dopravy v Brně Pavla Karšulína jezdí bez problémů.

České dráhy první dvě dvouvozové jednotky a jednu třívozovou nasadily do provozu na vytížené lince S2 Křenovice – Brno – Letovice - Březová nad Svitavou.  Všechny další vlaky už budou třívozové. Dráhy za ně zaplatily Škodě Transportation 943 milionů korun. „V porovnání s ostatními novými soupravami, které České dráhy provozují, se v provozu velmi osvědčily,“ řekl Karšulín. Cestující nejvíce oceňují bezbariérovost vozidel. Nejen seniorům, ale i rodičům s kočárky nebo cyklistům se nastupuje snadněji. Soupravy jsou navíc vybaveny zařízením Wi-Fi pro připojení k internetu, klimatizací, což vítali cestující zejména v teplých letních dnech.

Nové vlaky postupně nahradí staré jednotky řady 560, kterým je už přes 40 let. Dráhy plánují také obnovu vozidel pro rychlíkovou dopravu a je velká šance, že se RegioPantery v rychlíkové verzi objeví na lince z Brna přes Břeclav do Olomouce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře