Reklama
reklama

Na jihu Moravy je už 28 pivovarů a minipivovarů

České pivovary loni uvařily 19,3 milionu hektolitrů piva. Za zmínku také stojí trend zvyšujícího se počtu minipivovarů. Viceprezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Kočka odhaduje, že je to až 200 podniků. Nejvíc minipivovarů je v nyní ve středních Čechách, následuje jižní a severní Morava.

Základním druhem piva je v České republice světlý ležák s výraznou hořkostí a s dobrou pěnivostí. Podle obsahu alkoholu se rozdělují na lehká piva, výčepní piva, ležáky, speciální piva, tmavá piva portery, piva se sníženým obsahem alkoholu, pšeničná, kvasnicová a ochucená piva.

Základ produkce piva v České republice vytváří průmyslové pivovary. Na jihu Moravy to je Pivovar Starobrno, Černá Hora, Zámecký pivovar Břeclav a Vyškov, na Vysočině zase pivovary Jihlava, Poutník v Pelhřimově, Bernard v Humpolci, Rebel v Havlíčkově Brodě a pivovar v Chotěboři. Na jižní Moravě je pak ke čtyřem průmyslovým pivovarům hned 24 minipivovarů. Dotváří pivní nabídku v republice a oslovují zákazníky rozmanitými chutěmi piv.  V Brně například byl v roce 1992 založen a vybudován minipivovar Pegas jako jeden z prvních v České republice a na Moravě jako první vůbec. Pivo se zde vaří ze sladu, chmele a vody za použití pivovarských kvasnic. Téměř 80% produkce se zkonzumuje v pivovarské pivnici. Piva nesou označení Pegas a sládci zde vaří 12° světlý a tmavý ležák, 12°pšeničný speciál a polotmavý 16° speciál GOLD.

Milovníky něčeho nevšedního jistě v Brně zaujme Pivovar Lucky Bastard. Od loňského roku vaří svrchně kvašená piva. Běžné ležáky plzeňského typu v tomto pivovaru nenajdete. Cílem pivovaru je vařit dobré pivo, na kterém si zákazník především pochutná.

Rozmanitostí chtějí oslovit své zákazníky i v pivovaru Starobrno. „Loni jsme uvařili medové pivo Medák, osmnáctistupňový speciál Reservu, extra chmelený ležák Drak, nabízíme speciály Zelené pivo, u kterého jsme si pohráli s barvami a i nefiltrované pivo, což je pivo bez úpravy ze sklepa ručně stáčené do sudů,“ vypočítává sládek pivovaru Starobrno Michal Gec.

Na ječmenná, spodně kvašená piva plzeňského typu se specializuje Pivovar Mamut z Mikulova. U Mamuta si můžete vychutnat klasiku – poctivý, nefiltrovaný a nepasterizovaný ležák. Pivo je v chuti hořké, ale ne drsné. Ve vůni je krásně cítit slad a chmel.

Technologií spodního kvašení je vyráběno i Sentické medové pivo Kvasar. V průběhu dozrávání je do něho přidáván studenou cestou pravý včelí med. Znamená to, že všechny zdraví prospěšné látky v medu obsažené, zůstávají po celou dobu trvanlivosti v plné své aktivní formě. Vyzrálé a uleželé pivo Kvasar je bez filtrace, pasterizace, bez jakékoliv chemické a tepelné úpravy stáčeno do 1.5 PET lahví. Od roku 2011 je Kvasar držitelem titulu "Regionální potravina Jihomoravského kraje" a "Zlatá Chuť jižní Moravy".

Populární je však svrchně kvašené pivo. „Možnost ochutnat něco jiného hledají hlavně mladí lidé. Je to výzva a velice osvěžující novinka, jako když jedete na výlet a něco si domů přivezete,“ dodává Gec.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře