Reklama
reklama

Na jihu Moravy je už 28 pivovarů a minipivovarů

České pivovary loni uvařily 19,3 milionu hektolitrů piva. Za zmínku také stojí trend zvyšujícího se počtu minipivovarů. Viceprezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Kočka odhaduje, že je to až 200 podniků. Nejvíc minipivovarů je v nyní ve středních Čechách, následuje jižní a severní Morava.

Základním druhem piva je v České republice světlý ležák s výraznou hořkostí a s dobrou pěnivostí. Podle obsahu alkoholu se rozdělují na lehká piva, výčepní piva, ležáky, speciální piva, tmavá piva portery, piva se sníženým obsahem alkoholu, pšeničná, kvasnicová a ochucená piva.

Základ produkce piva v České republice vytváří průmyslové pivovary. Na jihu Moravy to je Pivovar Starobrno, Černá Hora, Zámecký pivovar Břeclav a Vyškov, na Vysočině zase pivovary Jihlava, Poutník v Pelhřimově, Bernard v Humpolci, Rebel v Havlíčkově Brodě a pivovar v Chotěboři. Na jižní Moravě je pak ke čtyřem průmyslovým pivovarům hned 24 minipivovarů. Dotváří pivní nabídku v republice a oslovují zákazníky rozmanitými chutěmi piv.  V Brně například byl v roce 1992 založen a vybudován minipivovar Pegas jako jeden z prvních v České republice a na Moravě jako první vůbec. Pivo se zde vaří ze sladu, chmele a vody za použití pivovarských kvasnic. Téměř 80% produkce se zkonzumuje v pivovarské pivnici. Piva nesou označení Pegas a sládci zde vaří 12° světlý a tmavý ležák, 12°pšeničný speciál a polotmavý 16° speciál GOLD.

Milovníky něčeho nevšedního jistě v Brně zaujme Pivovar Lucky Bastard. Od loňského roku vaří svrchně kvašená piva. Běžné ležáky plzeňského typu v tomto pivovaru nenajdete. Cílem pivovaru je vařit dobré pivo, na kterém si zákazník především pochutná.

Rozmanitostí chtějí oslovit své zákazníky i v pivovaru Starobrno. „Loni jsme uvařili medové pivo Medák, osmnáctistupňový speciál Reservu, extra chmelený ležák Drak, nabízíme speciály Zelené pivo, u kterého jsme si pohráli s barvami a i nefiltrované pivo, což je pivo bez úpravy ze sklepa ručně stáčené do sudů,“ vypočítává sládek pivovaru Starobrno Michal Gec.

Na ječmenná, spodně kvašená piva plzeňského typu se specializuje Pivovar Mamut z Mikulova. U Mamuta si můžete vychutnat klasiku – poctivý, nefiltrovaný a nepasterizovaný ležák. Pivo je v chuti hořké, ale ne drsné. Ve vůni je krásně cítit slad a chmel.

Technologií spodního kvašení je vyráběno i Sentické medové pivo Kvasar. V průběhu dozrávání je do něho přidáván studenou cestou pravý včelí med. Znamená to, že všechny zdraví prospěšné látky v medu obsažené, zůstávají po celou dobu trvanlivosti v plné své aktivní formě. Vyzrálé a uleželé pivo Kvasar je bez filtrace, pasterizace, bez jakékoliv chemické a tepelné úpravy stáčeno do 1.5 PET lahví. Od roku 2011 je Kvasar držitelem titulu "Regionální potravina Jihomoravského kraje" a "Zlatá Chuť jižní Moravy".

Populární je však svrchně kvašené pivo. „Možnost ochutnat něco jiného hledají hlavně mladí lidé. Je to výzva a velice osvěžující novinka, jako když jedete na výlet a něco si domů přivezete,“ dodává Gec.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Komentáře