Reklama
reklama

Na jihu Moravy je už 28 pivovarů a minipivovarů

České pivovary loni uvařily 19,3 milionu hektolitrů piva. Za zmínku také stojí trend zvyšujícího se počtu minipivovarů. Viceprezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Kočka odhaduje, že je to až 200 podniků. Nejvíc minipivovarů je v nyní ve středních Čechách, následuje jižní a severní Morava.

Základním druhem piva je v České republice světlý ležák s výraznou hořkostí a s dobrou pěnivostí. Podle obsahu alkoholu se rozdělují na lehká piva, výčepní piva, ležáky, speciální piva, tmavá piva portery, piva se sníženým obsahem alkoholu, pšeničná, kvasnicová a ochucená piva.

Základ produkce piva v České republice vytváří průmyslové pivovary. Na jihu Moravy to je Pivovar Starobrno, Černá Hora, Zámecký pivovar Břeclav a Vyškov, na Vysočině zase pivovary Jihlava, Poutník v Pelhřimově, Bernard v Humpolci, Rebel v Havlíčkově Brodě a pivovar v Chotěboři. Na jižní Moravě je pak ke čtyřem průmyslovým pivovarům hned 24 minipivovarů. Dotváří pivní nabídku v republice a oslovují zákazníky rozmanitými chutěmi piv.  V Brně například byl v roce 1992 založen a vybudován minipivovar Pegas jako jeden z prvních v České republice a na Moravě jako první vůbec. Pivo se zde vaří ze sladu, chmele a vody za použití pivovarských kvasnic. Téměř 80% produkce se zkonzumuje v pivovarské pivnici. Piva nesou označení Pegas a sládci zde vaří 12° světlý a tmavý ležák, 12°pšeničný speciál a polotmavý 16° speciál GOLD.

Milovníky něčeho nevšedního jistě v Brně zaujme Pivovar Lucky Bastard. Od loňského roku vaří svrchně kvašená piva. Běžné ležáky plzeňského typu v tomto pivovaru nenajdete. Cílem pivovaru je vařit dobré pivo, na kterém si zákazník především pochutná.

Rozmanitostí chtějí oslovit své zákazníky i v pivovaru Starobrno. „Loni jsme uvařili medové pivo Medák, osmnáctistupňový speciál Reservu, extra chmelený ležák Drak, nabízíme speciály Zelené pivo, u kterého jsme si pohráli s barvami a i nefiltrované pivo, což je pivo bez úpravy ze sklepa ručně stáčené do sudů,“ vypočítává sládek pivovaru Starobrno Michal Gec.

Na ječmenná, spodně kvašená piva plzeňského typu se specializuje Pivovar Mamut z Mikulova. U Mamuta si můžete vychutnat klasiku – poctivý, nefiltrovaný a nepasterizovaný ležák. Pivo je v chuti hořké, ale ne drsné. Ve vůni je krásně cítit slad a chmel.

Technologií spodního kvašení je vyráběno i Sentické medové pivo Kvasar. V průběhu dozrávání je do něho přidáván studenou cestou pravý včelí med. Znamená to, že všechny zdraví prospěšné látky v medu obsažené, zůstávají po celou dobu trvanlivosti v plné své aktivní formě. Vyzrálé a uleželé pivo Kvasar je bez filtrace, pasterizace, bez jakékoliv chemické a tepelné úpravy stáčeno do 1.5 PET lahví. Od roku 2011 je Kvasar držitelem titulu "Regionální potravina Jihomoravského kraje" a "Zlatá Chuť jižní Moravy".

Populární je však svrchně kvašené pivo. „Možnost ochutnat něco jiného hledají hlavně mladí lidé. Je to výzva a velice osvěžující novinka, jako když jedete na výlet a něco si domů přivezete,“ dodává Gec.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Komentáře