Reklama
reklama

Muž uháněl po Brně bez řidičáku a pod vlivem drog

Sérii prohřešků nastřádal jednatřicetiletý muž. Ve středu večer jej kvůli rychlé jízdě zastavili brněnští strážníci v Židenicích. Vzápětí zjistili, že rychlost není jediným proviněním řidiče.

Ve Věstonické ulici muž nejprve překročil o dvacet kilometrů v hodině nejvyšší povolenou rychlost. Když ho strážníci vyzvali k předložení dokladů, odpověděl jim, že si je zapomněl doma. Současně však přiznal, že řidičský průkaz vůbec nevlastní a přibližně jeden a půl roku už jezdí bez oprávnění.

Mladý řidič souhlasil s dechovou zkouškou, která neprokázala, že by před jízdou pil alkohol. Strážníci ovšem přivolali i státní policisty, kteří muži provedli test na drogy. Zkouška vyšla pro muže nepříznivě a je podezřelý z trestného činu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře