Reklama
reklama

Mobil u vody není kam dát

Naše koupaliště není zařízeno na úschovu cenností a neodpovídá za jejich krádež, varují mnohá zařízení nabízející vodní radovánky. Pro mnohé Brňany je to problém. Nechat cennosti doma prostě není možné.

Brno – Při odchodu z bytu má naprostá většina lidí u sebe klíče a peněženku s občanským průkazem. A na něm je adresa bytu, do jehož dveří klíče pasují. I to je důvod, proč Brňanka Jana Králová nechává doklady doma. „Sice si namlouvám, že by zloděj asi nešel okamžitě vykrást můj byt, ale proč to riskovat. Už tak se bojím o mobil,“ říká. Úschovny cenností rozhodně nejsou pravidlem ani u novějších sportovních zařízení. „Pro úschovu věcí jsou určeny šatní skříňky v budově centrální šatny. Pro úschovu cenností není koupaliště vybaveno,“ uvádí se například v návštěvním řádu koupaliště Riviéra. Není z něj tak patrné, jestli koupaliště odpovídá za cennosti uložené v šatních skříňkách

Například Aqualand Moravia trezorky návštěvníkům nabízí. „Spousta lidí si ale i tak bere k vodě mobilní telefony, protože se chtějí fotit nebo být na internetu. To už ale je na nich,“ říká jedna ze zaměstnankyň. I ostatní centra vodní zábavy varují návštěvníky předem. „Aquapark Kohoutovice v současné době nemá trezor na úschovu cenností. O této skutečnosti informuje návštěvníky a nedoporučuje si brát cennosti sebou. Šatní skříňky jsou snímány kamerami se záznamem, které jsou i online k dispozici zaměstnancům, kteří je sledují,“ vysvětluje vedoucí aquaparku Zdeněk Balabán ze společnosti Starez Sport.

Podle několika oslovených provozovatelů by se u venkovních letních koupališť provoz trezorů ani nedal zajistit. „Tyto trezory bývají téměř vždy ještě před šatnami naproti recepci, kde na ně neustále vidí někdo z personálu. Klíčky se vydávají k čipu nebo proti záloze. To si neumím představit,“ říká jeden z nich. „Navíc při kapacitě koupaliště bych jich stejně neměl dost,“ dodává. Návštěvníkům tak nezbývá než telefon příliš nevystavovat a ve vodě se střídat. I tak ale mohou být cennosti bezpečnější v „obyčejné“ šatní skříňce než na dece. „Od otevření našeho aquaparku v roce 2010 ještě ke krádeži vloupáním nedošlo. Pokud by se to stalo, řešili bychom to standardně přes pojišťovnu,“ uklidňuje Zdeněk Balabán z kohoutovického aquaparku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře