Reklama
reklama

Mobil u vody není kam dát

Naše koupaliště není zařízeno na úschovu cenností a neodpovídá za jejich krádež, varují mnohá zařízení nabízející vodní radovánky. Pro mnohé Brňany je to problém. Nechat cennosti doma prostě není možné.

Brno – Při odchodu z bytu má naprostá většina lidí u sebe klíče a peněženku s občanským průkazem. A na něm je adresa bytu, do jehož dveří klíče pasují. I to je důvod, proč Brňanka Jana Králová nechává doklady doma. „Sice si namlouvám, že by zloděj asi nešel okamžitě vykrást můj byt, ale proč to riskovat. Už tak se bojím o mobil,“ říká. Úschovny cenností rozhodně nejsou pravidlem ani u novějších sportovních zařízení. „Pro úschovu věcí jsou určeny šatní skříňky v budově centrální šatny. Pro úschovu cenností není koupaliště vybaveno,“ uvádí se například v návštěvním řádu koupaliště Riviéra. Není z něj tak patrné, jestli koupaliště odpovídá za cennosti uložené v šatních skříňkách

Například Aqualand Moravia trezorky návštěvníkům nabízí. „Spousta lidí si ale i tak bere k vodě mobilní telefony, protože se chtějí fotit nebo být na internetu. To už ale je na nich,“ říká jedna ze zaměstnankyň. I ostatní centra vodní zábavy varují návštěvníky předem. „Aquapark Kohoutovice v současné době nemá trezor na úschovu cenností. O této skutečnosti informuje návštěvníky a nedoporučuje si brát cennosti sebou. Šatní skříňky jsou snímány kamerami se záznamem, které jsou i online k dispozici zaměstnancům, kteří je sledují,“ vysvětluje vedoucí aquaparku Zdeněk Balabán ze společnosti Starez Sport.

Podle několika oslovených provozovatelů by se u venkovních letních koupališť provoz trezorů ani nedal zajistit. „Tyto trezory bývají téměř vždy ještě před šatnami naproti recepci, kde na ně neustále vidí někdo z personálu. Klíčky se vydávají k čipu nebo proti záloze. To si neumím představit,“ říká jeden z nich. „Navíc při kapacitě koupaliště bych jich stejně neměl dost,“ dodává. Návštěvníkům tak nezbývá než telefon příliš nevystavovat a ve vodě se střídat. I tak ale mohou být cennosti bezpečnější v „obyčejné“ šatní skříňce než na dece. „Od otevření našeho aquaparku v roce 2010 ještě ke krádeži vloupáním nedošlo. Pokud by se to stalo, řešili bychom to standardně přes pojišťovnu,“ uklidňuje Zdeněk Balabán z kohoutovického aquaparku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře