Reklama
reklama

Mezi Lesnou a Soběšicemi se bude v sobotu uklízet

V sobotu 7. května v 9 hodin je možné sejít se v lese nad Lesnou a trošku si zavzpomínat na chvíle, kdy se o podobu tohoto lesa „přetahovala“ občanská veřejnost a Mendelova univerzita.

Jsou tomu už dva roky, co se měl realizovat projekt převodu lesa na les nízký a v celé lokalitě nad Lesnou k Soběšicím měl postupně zmizet vysoký les. Bylo z toho velké pozdvižení, mnoho tisíc lidí, včetně některých odborníků z oboru lesnictví, podepsalo petici a od tohoto projektu bylo nakonec upuštěno. Zůstal tedy jen původním zásahem dotčený čtverec.

Nyní se vztahy zlepšují, s Mendelovou univerzitou probíhá diskuse a byla navázána spolupráce. Výrazem obratu ve vzájemných vztazích univerzity a veřejnosti je i neformální setkání zástupců Mendelovy univerzity, občanů a zástupců MČ Brno-sever v lese nad Lesnou. A v rámci tohoto setkání pak úklid něčeho z toho, co v tomto pásu lesa ještě zůstalo a nemá tam co dělat.  

Občané a zástupci Městské části Brno-sever budou postupovat ze zastávky autobusu 57 Panská lícha, zástupci Mendelovy univerzity ze strany od Králova Pole ze zastávky autobusu 43 Myslivecký stadion. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře