Reklama
reklama

Mezi Lesnou a Soběšicemi se bude v sobotu uklízet

V sobotu 7. května v 9 hodin je možné sejít se v lese nad Lesnou a trošku si zavzpomínat na chvíle, kdy se o podobu tohoto lesa „přetahovala“ občanská veřejnost a Mendelova univerzita.

Jsou tomu už dva roky, co se měl realizovat projekt převodu lesa na les nízký a v celé lokalitě nad Lesnou k Soběšicím měl postupně zmizet vysoký les. Bylo z toho velké pozdvižení, mnoho tisíc lidí, včetně některých odborníků z oboru lesnictví, podepsalo petici a od tohoto projektu bylo nakonec upuštěno. Zůstal tedy jen původním zásahem dotčený čtverec.

Nyní se vztahy zlepšují, s Mendelovou univerzitou probíhá diskuse a byla navázána spolupráce. Výrazem obratu ve vzájemných vztazích univerzity a veřejnosti je i neformální setkání zástupců Mendelovy univerzity, občanů a zástupců MČ Brno-sever v lese nad Lesnou. A v rámci tohoto setkání pak úklid něčeho z toho, co v tomto pásu lesa ještě zůstalo a nemá tam co dělat.  

Občané a zástupci Městské části Brno-sever budou postupovat ze zastávky autobusu 57 Panská lícha, zástupci Mendelovy univerzity ze strany od Králova Pole ze zastávky autobusu 43 Myslivecký stadion. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře