Reklama
reklama

Měl podchod pod nádražím v Brně hlídat, místo toho vydíral obchodníky

Vydíral trhovce v podchodu pod hlavním nádražím a vybíral od nich poplatky. Řeč je o bývalém zaměstnanci firmy Brněnské komunikace Janu Šormovi. Brněnský krajský soud mu v odvolacím řízení potvrdil podmínku. Od převážně vietnamských obchodníků měl získat 60 tisíc korun.

Městská společnost Brněnské komunikace má podchod pod vlakovým nádražím ve své správě. Jsou v něm obchody a trhovcům je často vytýkáno, že mají zboží rozložené i před stánky a dopouštějí se tak nelegálního záboru veřejného prostranství.

Právě toho Šorm podle policie využil. Jeho úkolem sice bylo udržovat pořádek v podchodu, on ale Vietnamcům slíbil, že když mu budou platit pravidelný měsíční poplatek, ochrání je před kontrolami strážníků a pokutami za zábor prostranství.

Původně žádal po každém z pěti trhovců kolem 12 500 korun měsíčně. Později slevil na 7 tisíc korun. Muže usvědčila kromě výpovědi svědků audionahrávka, kterou při jednání pořídil jeden z obchodníků. Šorm měl od května do listopadu 2012 vydělat na vynucených poplatcích 60 tisíc korun.

Šorm vinu popírá s tím, že jde o mstu trhovců. Tvrdil také, že hlas na audionahrávce není jeho.

Krajský soud dnes potvrdil trest, který Šormovi udělil městský soud. Roční vězení s podmíněným odkladem na 20 měsíců a nařídil mu škodu uhradit. Verdikt je pravomocný. Společnost Brněnské komunikace s ním již pracovní poměr rozvázala.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře