Reklama
reklama

Masaryk Run: závodní auta vystřídají na okruhu v Brně zítra běžci

Masarykův okruh se 13. dubna otevře běžcům všech výkonností i věku. První ročník závodu nabídne unikátní atmosféru i rychlou trať s kvalitním povrchem. Hlavní závod na 5 a 10 kilometrů startuje v 15 hodin.

Plán na běžecký závod na Masarykově okruhu vznikl spontánně mezi běžeckými nadšenci a vedení Automotodromu Brno iniciativu přivítalo. Zázemí tak sportovci budou mít přímo v boxech okruhu, bezplatné parkování bude zajištěno v paddocku. Držitel nejrychlejšího času na jedno kolo, tedy 5403 metrů, bude rovněž zapsán do tabulky traťových rekordů okruhu po bok současného mistra světa MotoGP Marca Marqueze a dalších.

On-line registrace byla spuštěna v lednu a ke konci března čítala asi 1200 příznivců běžeckého sportu. Pořadatelé po velkém zájmu ohlásili maximální kapacitu pro první ročník 1400 běžců. „Trať sice nabízí takřka neomezené možnosti, ale chceme garantovat všem závodníkům stoprocentní servis,“ vysvětlil ředitel závodu Tomáš Mokrý.

Běžecký závod na netradičním místě odhalí také kvalitu zimní přípravy závodníků. „Závěrečné kilometrové stoupání okruhu má sklon 7,5 procenta, což jistě prověří kondici všech,“ prozradil po testovacím běhu sportovní ředitel závodu, mistr republiky ve steeplu čili překážkovém běhu na 3000 metrů a vítěz mnoha krosových a silničních běhů Lukáš Olejníček.

Závod na Masarykově okruhu lze vnímat také jako přípravu na Brněnský půlmaraton, který odstartuje na náměstí Svobody 19. dubna v 11 hodin.

www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře