Reklama
reklama

Malou Ameriku o víkendu obsadí Koloniál

Za zážitky a poctivými výrobky mohou už tento víkend vyrazit všichni milovníci trhů. Prostory brněnské Malé Ameriky budou totiž opět hostit Koloniál. Na oblíbené akci, která ideálním místem pro příjemné nakupování i setkání nad pochutinami všeho druhu, nabídne své zboží více než 40 prodejců. Pestrou paletu od tradičních výrobků až po stylové doplňky nebo moderní kuchyni nově doplní i workshopy. Ty návštěvníky zasvětí do servírování abstinthu, předení lnu či výroby šperků.

V dubnu nadchla atmosféra Koloniálu několik tisíc lidí a pořadatelé předpokládají, že kvalitní zboží přiláká i tento víkend stejný počet návštěvníků. „Myslím, že nikdo neodejde s prázdnou. Zboží, které prodejci na Koloniál dovezou, je opravdu kvalitní a mnohdy za ním stojí ruční práce i zajímavý příběh,“ uvedla organizátorka Michaela Sagitariová z klubu Fléda, který trh pořádá. Na pultech tak budou k dostání šperky, autorská móda, doplňky do domácnosti, ale i gurmánské speciality. „Na své si přijdou fanoušci veganské a raw stravy, francouzské kuchyně a nebo pálivých mexických pochutin. A kdo by si chtěl něco na zub odnést domů, určitě si vybere z domácích marmelád, sirupů a nebo vín,“ doplnila Sagitariová.

Koloniál však není jen trhem zboží, ale také zážitků. Proto si vybraní prodejci připraví několik workshopů a přednášek, které zpestří víkendový program. Ze sobotních workshopů si budou návštěvníci moci odnést vlastnoručně vyrobená razítka a magnetky nebo si vyzkoušet, jak se přede na kolovrátku. Specialitou pak bude přednáška věnovaná Absinthu, legendárnímu životabudiči, který je opředen mnoha mýty a fámami o halucinacích. „Chceme ukázat, jaká je pravá tradice servírování Absinthu. Plánujeme také degustaci, na které předvedeme, že je to příjemný nápoj, který se v některých částech Francie pije při dlouhých večerech s přáteli, tak jako víno nebo pivo,“ vysvětlil Vít Adámek, který v Brně provozuje bar Absinthium. Nedělní program pak bude patřit hlavně dětem, které si mohou za asistence profesionálů vyrobit svůj vlastní šperk a nebo barevnou tašku.

Zářijový Koloniál je již osmý v pořadí a i tentokrát se bude konat pod taktovkou hudebního klubu Fléda. „Vánoční Koloniál má své místo přímo u nás v klubu. Babí léto si ale chceme užít pod širým nebem, proto je Malá Amerika ideálním prostorem pro zářijový termín,“ doplnila Sagitariová. Dodává, že rukopis Flédy však na Malé Americe určitě bude znát. O drinky a míchané nápoje se totiž postarají zkušení kluboví barmani a fanoušci koncertů budou mít také možnost si na místě koupit lístky v předprodeji na podzimní koncerty.

Vstup na Koloniál je zdarma. Prostor je bezbariérový.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře