Reklama
reklama

Malou Ameriku o víkendu obsadí Koloniál

Za zážitky a poctivými výrobky mohou už tento víkend vyrazit všichni milovníci trhů. Prostory brněnské Malé Ameriky budou totiž opět hostit Koloniál. Na oblíbené akci, která ideálním místem pro příjemné nakupování i setkání nad pochutinami všeho druhu, nabídne své zboží více než 40 prodejců. Pestrou paletu od tradičních výrobků až po stylové doplňky nebo moderní kuchyni nově doplní i workshopy. Ty návštěvníky zasvětí do servírování abstinthu, předení lnu či výroby šperků.

V dubnu nadchla atmosféra Koloniálu několik tisíc lidí a pořadatelé předpokládají, že kvalitní zboží přiláká i tento víkend stejný počet návštěvníků. „Myslím, že nikdo neodejde s prázdnou. Zboží, které prodejci na Koloniál dovezou, je opravdu kvalitní a mnohdy za ním stojí ruční práce i zajímavý příběh,“ uvedla organizátorka Michaela Sagitariová z klubu Fléda, který trh pořádá. Na pultech tak budou k dostání šperky, autorská móda, doplňky do domácnosti, ale i gurmánské speciality. „Na své si přijdou fanoušci veganské a raw stravy, francouzské kuchyně a nebo pálivých mexických pochutin. A kdo by si chtěl něco na zub odnést domů, určitě si vybere z domácích marmelád, sirupů a nebo vín,“ doplnila Sagitariová.

Koloniál však není jen trhem zboží, ale také zážitků. Proto si vybraní prodejci připraví několik workshopů a přednášek, které zpestří víkendový program. Ze sobotních workshopů si budou návštěvníci moci odnést vlastnoručně vyrobená razítka a magnetky nebo si vyzkoušet, jak se přede na kolovrátku. Specialitou pak bude přednáška věnovaná Absinthu, legendárnímu životabudiči, který je opředen mnoha mýty a fámami o halucinacích. „Chceme ukázat, jaká je pravá tradice servírování Absinthu. Plánujeme také degustaci, na které předvedeme, že je to příjemný nápoj, který se v některých částech Francie pije při dlouhých večerech s přáteli, tak jako víno nebo pivo,“ vysvětlil Vít Adámek, který v Brně provozuje bar Absinthium. Nedělní program pak bude patřit hlavně dětem, které si mohou za asistence profesionálů vyrobit svůj vlastní šperk a nebo barevnou tašku.

Zářijový Koloniál je již osmý v pořadí a i tentokrát se bude konat pod taktovkou hudebního klubu Fléda. „Vánoční Koloniál má své místo přímo u nás v klubu. Babí léto si ale chceme užít pod širým nebem, proto je Malá Amerika ideálním prostorem pro zářijový termín,“ doplnila Sagitariová. Dodává, že rukopis Flédy však na Malé Americe určitě bude znát. O drinky a míchané nápoje se totiž postarají zkušení kluboví barmani a fanoušci koncertů budou mít také možnost si na místě koupit lístky v předprodeji na podzimní koncerty.

Vstup na Koloniál je zdarma. Prostor je bezbariérový.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře