Reklama
reklama

Lodní doprava zažila rekordní léto. Po Brněnské přehradě se svezlo přes 210 tisíc lidí

Velmi teplé léto přilákalo na Brněnskou přehradu v letošním roce rekordní počet lidí. Pozitivně se vysoké teploty projevily i v počtu návštěvníků lodní dopravy Dopravního podniku města Brna. Od dubna do října se lodí přišlo svézt přes 210 tisíc lidí, což je nejvíce od roku 2012. 

„V prázdninových měsících jsme pak zaznamenali takový počet návštěvníků, který nepamatujeme v celé novodobé historii. Bylo to 67 tisíc v červenci a přes 68 tisíc lidí v srpnu. Díky tomu jsme v součtu svezli o více než 35 tisíc lidí více než během loňské sezóny,“ vysvětlil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Letošní 69. sezóna lodní dopravy na Brněnské přehradě byla zahájena v sobotu 18. dubna a ukončena v neděli 11. října. Běžné jízdy byly během sezóny zpestřeny například koncerty Filharmonie Brno, pro děti zase DPMB připravil soutěž Staň se kapitánem!

Novinkou letošního roku byla spolupráce se zábavním vědeckým parkem VIDA. Vstup do tohoto parku a zároveň jízdenku na loď si mohli zájemci zakoupit v jednom v podobě tzv. pojízdné vstupenky. Stejný typ vstupného je možné pořídit na hrad Veveří a Špilberk, do Permonia nebo Zoologické zahrady v Brně.   S pojízdnou vstupenkou na všech místech zaplatí návštěvníci asi o 20 % méně, než kdyby si kupovali jízdenku a vstupenku zvlášť. „ V budoucnu chceme spolupráci rozšiřovat o další zajímavé turistické cíle,“ uvedl vedoucí lodní dopravy Martin Ecler.

Kapitánům a lodním mechanikům teď ale práce nekončí, právě naopak. „Všechny lodě postupně vytahujeme z vody, svážíme můstky a pontony z jednotlivých přístavišť. Během zimy musíme lodě opravit a některé dostanou nový nátěr,“ doplnil Martin Ecler.

Již za šest měsíců začne jubilejní 70. sezóna, kterou plánuje Dopravní podnik se svými cestujícími náležitě oslavit. „Chystáme velký den otevřených dveří v zázemí lodní dopravy se spoustou atrakcí. Lodní doprava v rámci dopravního podniku je v České republice rarita, takže máme být na co pyšní a máme co slavit,“ řekl Miloš Havránek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Komentáře