Reklama
reklama

Lodní doprava zažila rekordní léto. Po Brněnské přehradě se svezlo přes 210 tisíc lidí

Velmi teplé léto přilákalo na Brněnskou přehradu v letošním roce rekordní počet lidí. Pozitivně se vysoké teploty projevily i v počtu návštěvníků lodní dopravy Dopravního podniku města Brna. Od dubna do října se lodí přišlo svézt přes 210 tisíc lidí, což je nejvíce od roku 2012. 

„V prázdninových měsících jsme pak zaznamenali takový počet návštěvníků, který nepamatujeme v celé novodobé historii. Bylo to 67 tisíc v červenci a přes 68 tisíc lidí v srpnu. Díky tomu jsme v součtu svezli o více než 35 tisíc lidí více než během loňské sezóny,“ vysvětlil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Letošní 69. sezóna lodní dopravy na Brněnské přehradě byla zahájena v sobotu 18. dubna a ukončena v neděli 11. října. Běžné jízdy byly během sezóny zpestřeny například koncerty Filharmonie Brno, pro děti zase DPMB připravil soutěž Staň se kapitánem!

Novinkou letošního roku byla spolupráce se zábavním vědeckým parkem VIDA. Vstup do tohoto parku a zároveň jízdenku na loď si mohli zájemci zakoupit v jednom v podobě tzv. pojízdné vstupenky. Stejný typ vstupného je možné pořídit na hrad Veveří a Špilberk, do Permonia nebo Zoologické zahrady v Brně.   S pojízdnou vstupenkou na všech místech zaplatí návštěvníci asi o 20 % méně, než kdyby si kupovali jízdenku a vstupenku zvlášť. „ V budoucnu chceme spolupráci rozšiřovat o další zajímavé turistické cíle,“ uvedl vedoucí lodní dopravy Martin Ecler.

Kapitánům a lodním mechanikům teď ale práce nekončí, právě naopak. „Všechny lodě postupně vytahujeme z vody, svážíme můstky a pontony z jednotlivých přístavišť. Během zimy musíme lodě opravit a některé dostanou nový nátěr,“ doplnil Martin Ecler.

Již za šest měsíců začne jubilejní 70. sezóna, kterou plánuje Dopravní podnik se svými cestujícími náležitě oslavit. „Chystáme velký den otevřených dveří v zázemí lodní dopravy se spoustou atrakcí. Lodní doprava v rámci dopravního podniku je v České republice rarita, takže máme být na co pyšní a máme co slavit,“ řekl Miloš Havránek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře