Reklama
reklama

Lodní doprava zažila rekordní léto. Po Brněnské přehradě se svezlo přes 210 tisíc lidí

Velmi teplé léto přilákalo na Brněnskou přehradu v letošním roce rekordní počet lidí. Pozitivně se vysoké teploty projevily i v počtu návštěvníků lodní dopravy Dopravního podniku města Brna. Od dubna do října se lodí přišlo svézt přes 210 tisíc lidí, což je nejvíce od roku 2012. 

„V prázdninových měsících jsme pak zaznamenali takový počet návštěvníků, který nepamatujeme v celé novodobé historii. Bylo to 67 tisíc v červenci a přes 68 tisíc lidí v srpnu. Díky tomu jsme v součtu svezli o více než 35 tisíc lidí více než během loňské sezóny,“ vysvětlil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Letošní 69. sezóna lodní dopravy na Brněnské přehradě byla zahájena v sobotu 18. dubna a ukončena v neděli 11. října. Běžné jízdy byly během sezóny zpestřeny například koncerty Filharmonie Brno, pro děti zase DPMB připravil soutěž Staň se kapitánem!

Novinkou letošního roku byla spolupráce se zábavním vědeckým parkem VIDA. Vstup do tohoto parku a zároveň jízdenku na loď si mohli zájemci zakoupit v jednom v podobě tzv. pojízdné vstupenky. Stejný typ vstupného je možné pořídit na hrad Veveří a Špilberk, do Permonia nebo Zoologické zahrady v Brně.   S pojízdnou vstupenkou na všech místech zaplatí návštěvníci asi o 20 % méně, než kdyby si kupovali jízdenku a vstupenku zvlášť. „ V budoucnu chceme spolupráci rozšiřovat o další zajímavé turistické cíle,“ uvedl vedoucí lodní dopravy Martin Ecler.

Kapitánům a lodním mechanikům teď ale práce nekončí, právě naopak. „Všechny lodě postupně vytahujeme z vody, svážíme můstky a pontony z jednotlivých přístavišť. Během zimy musíme lodě opravit a některé dostanou nový nátěr,“ doplnil Martin Ecler.

Již za šest měsíců začne jubilejní 70. sezóna, kterou plánuje Dopravní podnik se svými cestujícími náležitě oslavit. „Chystáme velký den otevřených dveří v zázemí lodní dopravy se spoustou atrakcí. Lodní doprava v rámci dopravního podniku je v České republice rarita, takže máme být na co pyšní a máme co slavit,“ řekl Miloš Havránek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře