Reklama
reklama

Letošní Zelený čtvrtek velí: všechno do zelena!

Vyvětrejte šatníky a nachystejte si zelené oblečení. Dámám doporučujeme zelené oční stíny i zelený lak na nehty a těm nejodvážnějším z vás zelené paruky. Desáté narozeniny slavného zeleného speciálu z pivovaru Starobrno jsou jistě dostatečným důvodem, aby se nejen celé Brno, ale i celá Česká republika oblékla do zeleného od hlavy k patě! A to na Zelený čtvrtek 2. dubna, kdy si všichni opět po roce připijeme Zeleným pivem.

Psal se rok 2006 – a mnohé milovníky pěnivého moku možná překvapila novinka, kterou ve Starobrně uvařili. Tehdejší Velikonoce poprvé vítalo pivo s naprosto nezvyklou zelenou barvou. Osmdesát hektolitrů nového piva ovšem štamgasty ihned zaujalo a vzali je za své. Zelený čtvrtek si už bez něj zkrátka nedovedli představit, ať už se v průběhu let pilo na sněhu či za letních teplot (zažili jsme oboje). Sláva unikátního zeleného speciálu už dávno překročila hranice brněnského i jihomoravského regionu a nabízí se v hospodách v celé České republice, menší množství se prodává i na Slovensku a letos snad poputuje i do Rakouska. O jeden sud totiž projevili zájem návštěvníci jedné exkurze ze země našeho jižního souseda.

Letos se Zelené pivo vařilo 9. února, kdy se ve varně do mladinového kotle spolu s chmelem přidávala jedna z nezbytných ingrediencí – bylinný výluh. Svou sílu pak Zelené pivo získalo klasickým spodním kvašením po dobu osmi dnů. Dlouhým zráním při teplotě 1° C se chuťově zaokrouhlilo a získalo svůj typický buket a říz. Posledním krokem při výrobě bylo přidání likéru. Po celou dobu své desetileté existence se Zelené pivo vaří podle stejné receptury z kvalitní vody, ječného sladu z nejlepšího moravského ječmene a jakostního žateckého chmele. Všichni Starobrňáci jsou na desetileté výročí tohoto unikátního speciálu opravdu velmi hrdí. Letos ho vyrobili 4 700 hektolitrů. Ačkoli se prodává v celé republice a ve stovkách brněnských restaurací, skalní příznivci si Zelené pivo nenechají ujít přímo u zdroje, ve Starobrno Pivovarské restauraci, Pivnici nebo na terase na Mendlově náměstí. Všichni se přitom už dopředu těší nejen na pivo, ale i na bohatý hudební a zábavný program, který konzumaci v Pivovarské provází. A letos budou mít k návštěvě další pádný důvod:

Pivovarská i terasa se veřejnosti na Velikonoce otevře po důkladné rekonstrukci, takže desáté narozeniny Zeleného piva všichni oslaví v krásném novém interiéru i na nové terase. Kromě toho je pro všechny připraven ještě jeden zážitek. Každý si totiž může odskočit do nedaleké smyčky na Mendlově náměstí a za 60 korun se projet po Brně v Šalina Pubu – tedy unikátní pivní tramvaji, kde se bude Zelené pivo také čepovat. Speciální rozjezdy se uskuteční v 17:00, 18:00, 19:00 a 20:00 hodin. Přijďte oslavit desáté narozeniny Zeleného piva i vy!

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře