Reklama
reklama

Letní kina v Brně zahajují sezónu, na radnici se bude promítat již dnes

Letní počasí láká filmové nadšence zažít si svou oblíbenou podívanou pod širým nebem. Během prázdninových měsíců si mohou Brňané užít promítání a projekce nejen na nádvoří radnice části Brno-střed, ale i v Místodržitelském paláci, dvoraně Městského divadla či na Špilberku.

Letní kino na radnici zahájí provoz dnes ve 20.00 hodin koncertem hudební formace Amaro Records, na jejich vystoupení naváže ve 21.30 hodin projekce kultovního snímku Stanleyho Kubricka Shining (Osvícení, 1980). Vstup na zahajovací večer je zdarma.

Poznávacím znamením radničního letního kina pod vlajkou spolku Noční motýl je koncepční dramaturgie zaměřená na divácky hodnotné snímky světové i české kinematografie. Vybrané filmy jsou uspořádány do programových celků, které se navzájem doplňují tak, aby si z programové skladby kina mohli vybrat příznivci všech žánrů a stylů. Filmoví diváci se tak mohou těšit na cykly jako Pondělní dokumenty, Klasika na velkém plátně, Severský filmový klub či České filmy s anglickými titulky.

Plátno bude připraveno také na hradě Špilberk, od začátku července bude kino fungovat i ve dvoraně brněnského Městského divadla. Poprvé mohou letos návštěvníci zavítat i na promítání do přírodního amfiteátru v Čertově roli. Přestože amfiteátr v poslední době chátral, dobrovolníci se jej snaží postupně zvelebovat a vrátit do něj život.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře