Reklama
reklama

Led láme svou tloušťkou rekordy. Výstraha pro Brněnskou přehradu však nadále platí

Strážníci poříční jednotky získali při pátečním měření ledu hodnoty, které výrazně překračují údaje z posledních pěti let. 

Na Brněnské přehradě v okolí Přístaviště má hladina průměrnou tloušťku 29 centimetrů, jen o čtyři centimetry méně hlásí hlídky městské policie z Mariánského údolí. I na oblíbeném Žebětínském rybníku dosáhla vrstva ledu výjimečných 27 centimetrů. Z podobných dat se vyznavači zimních sportů mohli těšit naposledy v roce 2012. Tehdy se tloušťka ledu na Brněnské přehradě pohybovala až okolo 30 centimetrů. I přesto právě na této nádrži platí i nadále vážná výstraha městské policie. V oblasti mezi Sokolským koupalištěm a přítokem se nepředvídatelně tvoří vzduchové kapsy, které nejsou z hladiny vidět a mohou se snadno prolomit. Strážníci návštěvníkům radí, aby se oblasti rozhodně vyhnuli. V opačném případě se lidé vystavují přímému nebezpečí utonutí. 

Zdroj: MP Brno

Autor: 
admin
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře