Reklama
reklama

Kvůli kolotočům řidiči u přehrady nezaparkují. Výjimečně dvakrát za rok

Je velké vedro, ale na Brněnské přehradě jsou místo aut atrakce. Podle radnice je to jen během dvou tradičních akcí.

Brno - Tisíce lidí zamířily minulý víkend na pláže Brněnské přehrady, jenže nebylo kde zaparkovat. Parkoviště pod hotelem Santon totiž obsadily kolotoče a další atrakce, o které byl ve třicetistupňovém vedru jen minimální zájem. Řidiči, kteří to zjistili až na místě, se museli vracet a hledat místo na zaparkování mezi domy v Bystrci. "Vypravili jsme se s dětmi autem, takže jsem vzal věci, které bych jinak nechal doma. Opravdu bych nečekal, že v přírodě u vody budou někoho zajímat kolotoče jako na pouti," diví se Brňan Viktor Urbánek. Během návštěvy redaktora Centrum news se dvě z atrakcí patnáct minut ani nehnuly a zájem byl jen o "adrenalinovou" atrakci na principu kyvadla.

Starosta Bystrce Tomáš Kratochvíl ale vysvětluje, že zábor parkoviště je výjimečná záležitost. "Jsme si vědomi dopravní důležitosti parkoviště pod Santonem. Z toho důvodu jsou na zmíněném parkovišti povolovány velkoplošné zábory pouze výjimečně, a to pro akce mezinárodního významu s podporou města Brna a Jihomoravského kraje," vysvětluje starosta. Podle něj se ročně jedná jen o dvě akce. "První je Brno - město uprostřed Evropy a druhou mezinárodní závody v triatlonu EKOL Superprestige," dodává Kratochvíl s tím, že obě akce mají mnohaletou tradici.

Opoziční zastupitelka Jana Pálková ale poukazuje na problémy, které kolotoče působí dále od přehrady. "Nejen, že zabírají místo pro možnost parkování návštěvníků přehrady, ale také zamořují široké okolí hlukem, a to nejen rekreační oblast, ale také obytnou část Bystrce," říká Pálková. "Nejen nejbližší domy, ale i vzdálenější prakticky celé údolí až k protějšímu kopci Holedná. Tím současně prakticky ukazují, jaký efekt by mohla mít křižovatka R43 v nástupním prostoru k přehradě, kterou se tam stále územní plánovači kraje na politickou objednávku snaží prosadit," upozorňuje zastupitelka.

Podle ekonoma Martina Kroupy u atrakcí, které jsou součástí širšího programu, převládají výhody nad nevýhodami. "Určitě je více lidí, kteří se jedou na přehradu bavit, jíst, pít a utrácet, než těch, kteří nutně potřebují hlavně zaparkovat. Jiná věc je výběr provozovatele, který by snad mohl nabídnout něco, co není na devíti poutích z deseti," říká Kroupa.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře