Reklama
reklama

Kvůli autům často „stojí“ celé autobusové nádraží

Mít nádraží v centru města v dosahu téměř všech tramvajových linek je výhoda. V centru Brna je to ale pravidelně spíše problém – to když někdo musí na nádraží přijet autem.

Brno – Na autobusovém nádraží před hotelem Grand stojí auto. Řidič nikde. Kvůli němu se do nádraží nedostanou tři autobusy s necelými dvěma stovkami cestujících. Další desítky čekají v tramvajích. Ani ty nemohou projet. Tuto řetězovou reakci pravidelně způsobují řidiči aut zaparkovaných „ve druhé řadě“.„Jsou to lidé, kteří podle všeho vozí někoho s kufrem na autobus nebo od autobusu. Jenže často odejdou pryč a v uličce, kterou nechají, projede jen jiné auto. Autobus rozhodně ne,“ vysvětluje jeden z řidičů společnosti Student Agency. Situace, kdy na vjezd do neprůjezdného nádraží čekaly čtyři autobusy, byl svědkem i redaktor Centrum news (nešlo však o situaci na fotografii výše – pozn. red.). Nádraží spravuje brněnský dopravní podnik, ne ovšem už část s parkovištěm aut podél Benešovy ulice.

Podle oslovených řidičů by mu prospěla změna režimu: úprava nástupišť tak, aby bylo možné odbavovat více autobusů. To by však znamenalo vyloučení osobních aut a zrušení necelé třicítky míst. „O změnách v řazení autobusů informaci nemáme. Správně by naši dispečeři parkování aut ani řešit neměli. Stává se ale, že tuto problematiku řeší nad rámec svých povinností, a pokud tam nějaké auto brání výjezdu, tak se snaží dostihnout majitele, aby odjel,“ vysvětluje mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová. Jak dodává, řešením pak bývá i přivolání městské policie, což ale může udělat každý.

Podle mluvčího brněnských strážníků Jakuba Ghanema stání „ve druhé řadě“ na dobu nezbytně nutnou možné je. „Přestupkem by bylo překročení nezbytně nutné doby pro vyložení a naložení nákladu nebo vystupování a nastupování osob,“ vysvětluje Ghanem s tím, že strážníci na místě provádějí kontroly několikrát denně. „Otázkou je zde také stání autobusů, protože ani tato vozidla by zde neměla stávat déle, než je nutné, což se ale bohužel často děje. Pokud jede okolo hlídka, řidiče vždy na daná pravidla upozorní,“ dodává mluvčí. Právě situace, kdy nikdo nic vyloženě neporušuje (ale problém trvá), podle řidičů volá po renovaci. „Šikmé stání s vyloučením aut a chodců v prostoru, do kterého by autobusy při odjezdu couvaly, jsem viděl na mnoha místech v Evropě,“ říká jeden z řidičů žlutého autobusu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře