Reklama
reklama

Kulový blesk Vaňkovka: stěhování,přesuny, novinky

Někteří kvůli cenám zavírají, jiní cenám navzdory budou nováčky. Galerie Vaňkovka po deseti letech.  

Brno – Nezvyklý obrázek se v poslední době naskýtá zákazníkům obchodního centra Vaňkovka. V nákupní galerii, které se připisují údajné krachy obchodníků v centru, bylo začátkem dubna zavřených sedmnáct obchodů jen v přízemí, několik dalších pak v prvním patře. Důvody? Podle všeho je mezi nimi také prodlužování smluv, na které nájemci nechtěli přistoupit. Jiní se stěhují jen v rámci centra, do jiné jednotky.

Odchází například cestovní kancelář nebo prodejna elektroniky Datart. „Naše společnost se nerozhodla zrušit prodejnu bezdůvodně, chováme se racionálně a naše rozhodnutí jsou výsledkem kalkulací a jednání. To, že se nám nepodařilo při jednání o podmínkách umožňující prodloužení nájemní smlouvy nalézt společný konsenzus, vedlo k tomu, že jsme ke konci března naši prodejnu uzavřeli,“ vysvětluje za Datart Jana Choroušová z BTL communication Na místě zavřené prodejny přitom visí oznámení o stěhování jiného současného nájemce. Podle realitního makléře Martina Pirkla není výjimkou, že nájemci obchodních center platí nájem v eurech. „Pro některé značky s centrálou například v Německu je to možná výhodné. Není to ale stejné jako u prodeje bytu, kde stejná cena platí pro všechny. Některé značky dělají drahoty a v nákupním centru je provozovatel chce mít víc, než chtějí ony samy,“ říká Pirkl. Zástupkyně módní značky, která je ve Vaňkovce rovněž zastoupena, pod příslibem anonymity prozradila, že platby v eurech jsou i případ její firmy, i když možná ne právě ve Vaňkovce. „Abychom si vydělali jen na samotný nájem, museli bychom denně utržit asi pět tisíc. Jenže to nepočítám s marží a dalšími službami,“ vysvětlila.

Vedení Galerie Vaňovka se ani během pěti dnů do uzávěrky článku nevyjádřilo. V době uzávěrky článku byla zabedněná i prodejna drogerie dm. Ta je přitom jednou z těch, které si zahrají příslovečná škatulata. „Využili jsme možnost rozšířit prodejnu a nabídnout zákazníkovi komfortnější nákup,“uvedla ke změně PR manažerka společnosti Eva Vaněčková s tím, že změny cen není oprávněna komentovat. Podle ekonomky Markéty Kušnírové mezi spotřebiteli sílí trend používat nákupní centra jako zkušebnu. „Pokud má prodejce kamenný obchod i e-shop, bude podíl průzkumníků v jeho prodejně nemalý,“ glosuje ekonomka. „Nákupní centra tak musí vědět, které značky se lákají navzájem. Přítomnost jedné dá vydělat druhé,a naopak,“ dodává. Podle Jany Choroušové z BTL communication tak není ani vyloučen návrat. „Naše jednání pokračují a spolu s pronajímatelem hledáme další možnosti na opětovné umístění prodejny Datart do prostor Galerie Vaňkovka. Tento proces je naprosto přirozený a nespatřujeme na něm nic zvláštního,“ vysvětluje Choroušová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře