Reklama
reklama

Kraj se podílel na zprovoznění povalového chodníku na soutoku řek Moravy a Dyje

Jihomoravský kraj ve spolupráci s Lesním závodem Židlochovice a Povodí Moravy realizoval v oblasti nejjižnějšího cípu Moravy projekt „Soutok Moravy a Dyje pro turisty – vybudování infrastruktury cestovního ruchu na česko-rakouské hranici“ financovaný z programu „Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013“.

Jednou z hlavních  aktivit projektu byla také realizace povalového chodníku na soutoku řek Moravy a Dyje včetně  zpevnění nájezdu, úprava prostranství kolem historického hraničního kamene a umístění šesti  informačních tabulí. Celková délka povalového chodníku je 790 metrů v šířce 1,8 metru. Území stavby se nachází v lokalitě Soutok na katastrálním území města Lanžhot.

Oblast Soutoku se nachází v Biosferické rezervaci Dolní Morava, jeho severní část leží v oblasti Lednicko-valtického areálu, vyhlášeného mezi památkami Světového dědictví UNESCO.

Lužní lesy spravuje státní podnik Lesy České republiky, organizační jednotka Lesní závod Židlochovice. Zdejší polesí Soutok tvoří komplex lužních lesů sahající od Břeclavi až k soutoku řek Moravy a Dyje o rozloze 3 893 ha.

Oblast Soutoku náleží k významným vodohospodářským oblastem jižní Moravy, která zabezpečuje v rámci protipovodňové ochrany snížení kulminačních průtoků v celé této oblasti včetně  významného vlivu na území Slovenska a Rakouska. Oblast je ve správě Povodí  Moravy, s.p., které zde letos úspěšně dokončilo realizační část mezinárodního projektu s názvem Přírodě blízká protipovodňová opatření v soutokové oblasti Moravy a Dyje. Akce představovala stavební zásahy vedoucí k bezprostřednímu zlepšení nynějších vodohospodářských poměrů a také celkovému zajištění bezpečnějšího a efektivnějšího využívání poldru Soutok.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře