Reklama
reklama

Kraj se podílel na zprovoznění povalového chodníku na soutoku řek Moravy a Dyje

Jihomoravský kraj ve spolupráci s Lesním závodem Židlochovice a Povodí Moravy realizoval v oblasti nejjižnějšího cípu Moravy projekt „Soutok Moravy a Dyje pro turisty – vybudování infrastruktury cestovního ruchu na česko-rakouské hranici“ financovaný z programu „Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013“.

Jednou z hlavních  aktivit projektu byla také realizace povalového chodníku na soutoku řek Moravy a Dyje včetně  zpevnění nájezdu, úprava prostranství kolem historického hraničního kamene a umístění šesti  informačních tabulí. Celková délka povalového chodníku je 790 metrů v šířce 1,8 metru. Území stavby se nachází v lokalitě Soutok na katastrálním území města Lanžhot.

Oblast Soutoku se nachází v Biosferické rezervaci Dolní Morava, jeho severní část leží v oblasti Lednicko-valtického areálu, vyhlášeného mezi památkami Světového dědictví UNESCO.

Lužní lesy spravuje státní podnik Lesy České republiky, organizační jednotka Lesní závod Židlochovice. Zdejší polesí Soutok tvoří komplex lužních lesů sahající od Břeclavi až k soutoku řek Moravy a Dyje o rozloze 3 893 ha.

Oblast Soutoku náleží k významným vodohospodářským oblastem jižní Moravy, která zabezpečuje v rámci protipovodňové ochrany snížení kulminačních průtoků v celé této oblasti včetně  významného vlivu na území Slovenska a Rakouska. Oblast je ve správě Povodí  Moravy, s.p., které zde letos úspěšně dokončilo realizační část mezinárodního projektu s názvem Přírodě blízká protipovodňová opatření v soutokové oblasti Moravy a Dyje. Akce představovala stavební zásahy vedoucí k bezprostřednímu zlepšení nynějších vodohospodářských poměrů a také celkovému zajištění bezpečnějšího a efektivnějšího využívání poldru Soutok.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře