Reklama
reklama

Kraj rozdělí 123 milionů mezi školy, domovy pro seniory nebo nemocnice

Jihomoravský kraj dá 123 milionů korun na investice do školství, sociální péče, zdravotnictví, kultury a regionálního rozvoje. Investiční záměry, veřejné zakázky a zadávací řízení už projednali krajští radní.

"Jde jak o věci v uvozovkách malé v desítkách či stovkách tisíců korun, tak i o velké investiční akce v řádu desítek milionů korun," uvedl hejtman Michal Hašek.

Například u příspěvkové organizace Habrovanský zámek jde v případě akce Chráněné bydlení Vyškov o téměř 21 milionů korun. Radní se věnovali i investičnímu záměru a veřejné zakázce v hodonínské nemocnici, která se týká transfuzní stanice a hemodialyzačního střediska – zde jde o zakázku za více než 13 milionů korun. Další příspěvková organizace v oblasti sociální péče Srdce v domě bude realizovat také svůj projekt transformace, znamená to výstavbu nové kapacity za téměř 23 milionů korun.

Radní projednávali také projekty v dalších nemocnicích, například stavební úpravy jednotky intenzivní péče ve Znojmě nebo vybavení pracoviště rentgenu v Tišnově.

Střední průmyslová škola chemická v Brně chce za téměř devět milionů korun postavit motivující přírodovědné centrum, Střední škola grafická v Brně chce za čtyři miliony investovat do novinek z oblasti dokončovacího zpracování tiskovin a opravit fasádu plánují Střední průmyslová škola Edvarda Beneše a Obchodní akademie v Břeclavi. Peníze požadují i další školy, ale také domovy pro seniory nebo hodonínské muzeum. To plánuje rekonstrukci kotelny.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře