Reklama
reklama

Kraj rozdělí 123 milionů mezi školy, domovy pro seniory nebo nemocnice

Jihomoravský kraj dá 123 milionů korun na investice do školství, sociální péče, zdravotnictví, kultury a regionálního rozvoje. Investiční záměry, veřejné zakázky a zadávací řízení už projednali krajští radní.

"Jde jak o věci v uvozovkách malé v desítkách či stovkách tisíců korun, tak i o velké investiční akce v řádu desítek milionů korun," uvedl hejtman Michal Hašek.

Například u příspěvkové organizace Habrovanský zámek jde v případě akce Chráněné bydlení Vyškov o téměř 21 milionů korun. Radní se věnovali i investičnímu záměru a veřejné zakázce v hodonínské nemocnici, která se týká transfuzní stanice a hemodialyzačního střediska – zde jde o zakázku za více než 13 milionů korun. Další příspěvková organizace v oblasti sociální péče Srdce v domě bude realizovat také svůj projekt transformace, znamená to výstavbu nové kapacity za téměř 23 milionů korun.

Radní projednávali také projekty v dalších nemocnicích, například stavební úpravy jednotky intenzivní péče ve Znojmě nebo vybavení pracoviště rentgenu v Tišnově.

Střední průmyslová škola chemická v Brně chce za téměř devět milionů korun postavit motivující přírodovědné centrum, Střední škola grafická v Brně chce za čtyři miliony investovat do novinek z oblasti dokončovacího zpracování tiskovin a opravit fasádu plánují Střední průmyslová škola Edvarda Beneše a Obchodní akademie v Břeclavi. Peníze požadují i další školy, ale také domovy pro seniory nebo hodonínské muzeum. To plánuje rekonstrukci kotelny.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře