Reklama
reklama

Kraj jednal s Amazonem o možné výstavbě centra u brněnského letiště

Představitelé Jihomoravského kraje jednali ve čtvrtek s představiteli společnosti Amazon o nabídce nemovitosti kraje pro vybudování logistického centra společnosti v Brně.

Výsledky několikahodinového jednání se zástupci Amazonu a agentury Czechninvest shrnul na následném brífinku hejtman Michal Hašek: „Jedná se o alternativní nabídku k nabídce města Brna, poté co dosavadní jednání na úrovni města skončila neúspěchem. Zástupcům Amazonu jsme předali veškeré podklady, zodpověděli dotazy a čekáme na reakci v horizontu několika dnů či jednoho nebo dvou týdnů. Nejde o soutěž, pokud bude Amazon na jižní Moravě investovat a vznikne zde 1500 nových pracovních míst, je účel naší záchranné mise naplněn. Pro mne je dobrá zpráva skutečnost, že zástupci Amazonu byli ochotni přijet znovu do Brna a poslechnout si nabídku Jihomoravského kraje po neúspěšném jednání v městském zastupitelstvu. To je pozitivní signál, který mi dává naději, že Česká republika o tuto investici nemusí přijít,“ zdůraznil hejtman Hašek, který bude zítra o výsledcích jednání informovat premiéra i ministra průmyslu a obchodu. „Výhodou nabídky je, že pozemek v těsném sousedství brněnského letiště a dálnice D 1 splňuje většinu požadavků Amazonu, existuje platné územní a stavební povolení pro logistické centrum. O jednání jsem informoval nejen zástupce koalice, ale i předsedy všech dalších klubů krajského zastupitelstva, kteří jsou připraveni jednat o  podpoře tohoto projektu,“ zdůraznil hejtman.

Náměstek hejtmana Stanislav Juránek řekl, že jde o společné koaliční snažení: „Hledáme jak pomoci kraji. Od doby převzetí letiště před deseti lety jsme vytvářeli podmínky pro vznik logistického centra. Sítě jsou například přivedeny až na okraj dané plochy. Společně teď očekáváme, jak se k nabídce Amazon vyjádří,“ řekl náměstek Juránek.

Generální ředitel agentury Czechinvest Ondřej Votruba ocenil flexibilní přístup Jihomoravského kraje: „Alternativní nabídka dorazila v úterý v noci, ve středu jsme kontaktovali společnost Amazon a dnes proběhlo jednání s představiteli kraje. Amazon převzal veškeré dokumenty, nad kterými proběhla živá diskuse,“ uvedl.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře