Reklama
reklama

Kateřina Zemanová: Baví mě jezdit s otcem na prezidentské návštěvy

Kateřina Zemanová, dcera prezidenta, přijela do Brna společně se svým otcem. I ona měla v Brně svůj oficiální program, nejdřív navštívila psychiatrickou kliniku Fakultní nemocnice v Brně a pak Centrum Anabell, které nabízí pomoc a podporu osobám s poruchou příjmu potravy. V okamžiku, kdy v sále zastupitelů kraje čekala na příchod svého otce a hejtmana kraje, odpověděla pro noviny Centrumnews na několik otázek.  

Jaká byla cesta do Brna?

Příjemná. Na dálnici D1 nás trochu zdržela nehoda kamionu, museli jsme proto jet po objízdné trase.

Baví vás jezdit na oficiální návštěvy krajů společně s otcem - prezidentem?

Ano, jinak bych to přece nedělala. Já vlastně zastupuji svoji maminku. Jsme domluvené, že část oficiálních akcí absolvuje ona a část já.

Těšíte se na Jihomoravský kraj?

Určitě, právě tato část země je moje oblíbená.

Proč jste se v oficiálním programu zaměřila na místa, kde pomáhají lidem s poruchou potravy?

Tato problematika mě zajímá a myslím, že se přímo týká mojí generace, mých vrstevníků.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře