Reklama
reklama

Kateřina Zemanová: Baví mě jezdit s otcem na prezidentské návštěvy

Kateřina Zemanová, dcera prezidenta, přijela do Brna společně se svým otcem. I ona měla v Brně svůj oficiální program, nejdřív navštívila psychiatrickou kliniku Fakultní nemocnice v Brně a pak Centrum Anabell, které nabízí pomoc a podporu osobám s poruchou příjmu potravy. V okamžiku, kdy v sále zastupitelů kraje čekala na příchod svého otce a hejtmana kraje, odpověděla pro noviny Centrumnews na několik otázek.  

Jaká byla cesta do Brna?

Příjemná. Na dálnici D1 nás trochu zdržela nehoda kamionu, museli jsme proto jet po objízdné trase.

Baví vás jezdit na oficiální návštěvy krajů společně s otcem - prezidentem?

Ano, jinak bych to přece nedělala. Já vlastně zastupuji svoji maminku. Jsme domluvené, že část oficiálních akcí absolvuje ona a část já.

Těšíte se na Jihomoravský kraj?

Určitě, právě tato část země je moje oblíbená.

Proč jste se v oficiálním programu zaměřila na místa, kde pomáhají lidem s poruchou potravy?

Tato problematika mě zajímá a myslím, že se přímo týká mojí generace, mých vrstevníků.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře