Reklama
reklama

Katarské aerolinky hledají zaměstnance. Tuto sobotu v Brně

Přední světové aerolinky občas "loví" v regionech a menších městech. V minulosti to byly Ryanair nebo Emirates, tentokrát mají šanci Brňané, kterým by nevadilo bydlet v Perském zálivu. Do Brna míří zástupci Qatar Airways.

Brno - Výborná angličtina, zdravotní stav a fyzička a schopnost dosáhnout ze stoje na špičkách do určité výšky. Takové představy má katarský národní dopravce o svých zaměstnancích, kteří mohou být klidně z Brna. Pokud jsou ochotní vyměnit Brno za poměrně exotičtější bydliště. "Podmínkou zaměstnání je ochota přestěhovat se do Dauhá," píše se v oficiálních materiálech aerolinek k výběrovému řízení, které se koná už tuto sobotu v jednom z hotelů v centru Brna.

"Palubní personál totiž podle interních pravidel musí bydlet do určité vzálednosti od tzv. "base", kde je přidělen," vysvětluje zaměstnankyně irského dopravce, která svoji kariéru nastartovala právě na konkurzu v Brně. Podle bývalé členky palubního personálu aerolinek Gulf Air by Češky toužící po této kariéře měly pamatovat na to, že firemní kultura v zemích Perského zálivu je výrazně přísnější. "Jestli si myslí, že tady mají přísného šéfa a náročné klienty, tak to ještě nic neviděly," říká žena. Úspěch ve výběrovém řízení v brněnském hotelu ale rozhodně není žádnou zárukou. Uchazeči musejí projít náročným kurzem, jehož součástí je i fyzika letu, části letadla, první pomoc nebo letecká angličtina. Pro srovnání, manuál pro palubní personál, ze kterého se skládají zkoušky, má asi 300 stran. Nemalé jsou také vstupní náklady.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře