Reklama
reklama

Katarské aerolinky hledají zaměstnance. Tuto sobotu v Brně

Přední světové aerolinky občas "loví" v regionech a menších městech. V minulosti to byly Ryanair nebo Emirates, tentokrát mají šanci Brňané, kterým by nevadilo bydlet v Perském zálivu. Do Brna míří zástupci Qatar Airways.

Brno - Výborná angličtina, zdravotní stav a fyzička a schopnost dosáhnout ze stoje na špičkách do určité výšky. Takové představy má katarský národní dopravce o svých zaměstnancích, kteří mohou být klidně z Brna. Pokud jsou ochotní vyměnit Brno za poměrně exotičtější bydliště. "Podmínkou zaměstnání je ochota přestěhovat se do Dauhá," píše se v oficiálních materiálech aerolinek k výběrovému řízení, které se koná už tuto sobotu v jednom z hotelů v centru Brna.

"Palubní personál totiž podle interních pravidel musí bydlet do určité vzálednosti od tzv. "base", kde je přidělen," vysvětluje zaměstnankyně irského dopravce, která svoji kariéru nastartovala právě na konkurzu v Brně. Podle bývalé členky palubního personálu aerolinek Gulf Air by Češky toužící po této kariéře měly pamatovat na to, že firemní kultura v zemích Perského zálivu je výrazně přísnější. "Jestli si myslí, že tady mají přísného šéfa a náročné klienty, tak to ještě nic neviděly," říká žena. Úspěch ve výběrovém řízení v brněnském hotelu ale rozhodně není žádnou zárukou. Uchazeči musejí projít náročným kurzem, jehož součástí je i fyzika letu, části letadla, první pomoc nebo letecká angličtina. Pro srovnání, manuál pro palubní personál, ze kterého se skládají zkoušky, má asi 300 stran. Nemalé jsou také vstupní náklady.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře