Reklama
reklama

Jižní Morava shání brigádníky, letos více než dříve

Dva měsíce prázdnin chtějí mladí lidé využít smysluplně. Mnohdy vedle dovolených, táborů nebo letních škol zatouží po brigádách. Těch ale v posledních letech bylo v Brně a okolí čím dál tím méně. Letos je ale tomu jinak. Vyplývá to z informací agentur a webů zprostředkovávajících práci.

Z důvodu celoplošného nedostatku práce, nenabírají v obchodech nebo firmách vedoucí mnoho brigádníků. Někdy se jim to totiž nevyplatí a jsou rádi, když mají práci pro své zaměstnance. Letošní léto ale pro mladé pracovníky vypadá pozitivně. Sice stále převažuje poptávka nad nabídkou, ale kdo se bude více snažit, letní přivýdělek má téměř jistý.

Nejvíce míst je v administrativě, stavebních firmách, na pokladnách, v zemědělství nebo na doplňování zboží. Nárůst pracovních příležitostí není zásadní, přesto je to podle odhadů pět až deset procent. Po Praze je jižní Morava druhou největší nabídkou.

Mzdy ale zůstávají stejné, pohybují se kolem šedesáti až osmdesáti korun za hodinu, u fyzicky náročnějších to může být až sto. Zájemci se rozhodují podle náročnosti, dostupnosti místa, výše odměny a termínu výplaty. Zkušenost zaměstnanců je ale taková, že mladí jsou mnohdy nespolehliví. Na dohodnutou schůzku dorazí většinou polovina.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře