Reklama
reklama

Jihomoravští hasiči budou jezdit dva týdny elektromobilem

Dukovany - Zaměstnanci Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje budou jezdit dva týdny elektromobilem. Vůz krajskému řediteli Jiřímu Pelikánovi z HZS v Brně předal vedoucí útvaru komunikace a tiskový mluvčí JE Dukovany Jiří Bezděk. 

„V posledních letech výrazně vzrostl počet elektromobilů, které se na území našeho kraje stále vyskytují jako účastníci silničního provozu stále častěji. Proto je dobré se prakticky seznámit s jejich jízdními i konstrukčními vlastnostmi, které jsou rozdílné od klasických typů, pro případný zásah při dopravních nehodách. Na území Jihomoravského kraje, využijeme čtrnáctidenní zapůjčení elektromobilu především pro odbornou přípravu jednotek všech našich územních odborů." řekl při předávání vozu Jiří Pelikán, ředitel HZS JmK.

„S hasičskými záchrannými sbory z Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje úzce spolupracujeme, zejména při nácvicích a cvičeních jak v požární ochraně tak havarijní připravenosti,“ uvedl manažer útvaru požární ochrany a havarijní připravenosti ČEZ Ivo Novotný.

Do projektu Elektromobilita ČEZ z řad institucí a ministerstev se již zapojily například také Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo dopravy a Ministerstvo práce a sociálních věcí. V kategorii územních celků jde například o Ústecký kraj, Liberecký kraj a Moravskoslezský kraj.

Dukovanská elektrárna využívá elektromobily od roku 2011. Od letošního července je to nově Volkswagen e-up! s dojezdem až 160 km na jedno nabití. Zatím se s ním mohli seznámit návštěvníci festivalů a akcí v regionu elektrárny. „Snažíme se o bližší seznámení odborné i laické veřejnosti s oblastí elektromobility a hasiči mohou být příkladem i dalším subjektům z oblasti státní správy, které třeba o koupi elektromobilu uvažují. Jen doufám, že se hasiči do záchranné akce při cvičení nevžijí natolik, že nám elektromobil rozstříhají“ s úsměvem sdělil Jiří Bezděk a dále dodává: „V Dukovanech máme s tímto druhem dopravy dlouholeté a dobré zkušenosti. Že je popularita elektromobilů stále větší, o tom svědčí i obsazenost dobíjecí stanice před infocentrem v Dukovanech“.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře