Reklama
reklama

Jihomoravští hasiči budou jezdit dva týdny elektromobilem

Dukovany - Zaměstnanci Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje budou jezdit dva týdny elektromobilem. Vůz krajskému řediteli Jiřímu Pelikánovi z HZS v Brně předal vedoucí útvaru komunikace a tiskový mluvčí JE Dukovany Jiří Bezděk. 

„V posledních letech výrazně vzrostl počet elektromobilů, které se na území našeho kraje stále vyskytují jako účastníci silničního provozu stále častěji. Proto je dobré se prakticky seznámit s jejich jízdními i konstrukčními vlastnostmi, které jsou rozdílné od klasických typů, pro případný zásah při dopravních nehodách. Na území Jihomoravského kraje, využijeme čtrnáctidenní zapůjčení elektromobilu především pro odbornou přípravu jednotek všech našich územních odborů." řekl při předávání vozu Jiří Pelikán, ředitel HZS JmK.

„S hasičskými záchrannými sbory z Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje úzce spolupracujeme, zejména při nácvicích a cvičeních jak v požární ochraně tak havarijní připravenosti,“ uvedl manažer útvaru požární ochrany a havarijní připravenosti ČEZ Ivo Novotný.

Do projektu Elektromobilita ČEZ z řad institucí a ministerstev se již zapojily například také Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo dopravy a Ministerstvo práce a sociálních věcí. V kategorii územních celků jde například o Ústecký kraj, Liberecký kraj a Moravskoslezský kraj.

Dukovanská elektrárna využívá elektromobily od roku 2011. Od letošního července je to nově Volkswagen e-up! s dojezdem až 160 km na jedno nabití. Zatím se s ním mohli seznámit návštěvníci festivalů a akcí v regionu elektrárny. „Snažíme se o bližší seznámení odborné i laické veřejnosti s oblastí elektromobility a hasiči mohou být příkladem i dalším subjektům z oblasti státní správy, které třeba o koupi elektromobilu uvažují. Jen doufám, že se hasiči do záchranné akce při cvičení nevžijí natolik, že nám elektromobil rozstříhají“ s úsměvem sdělil Jiří Bezděk a dále dodává: „V Dukovanech máme s tímto druhem dopravy dlouholeté a dobré zkušenosti. Že je popularita elektromobilů stále větší, o tom svědčí i obsazenost dobíjecí stanice před infocentrem v Dukovanech“.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře