Reklama
reklama

Jihomoravští hasiči budou jezdit dva týdny elektromobilem

Dukovany - Zaměstnanci Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje budou jezdit dva týdny elektromobilem. Vůz krajskému řediteli Jiřímu Pelikánovi z HZS v Brně předal vedoucí útvaru komunikace a tiskový mluvčí JE Dukovany Jiří Bezděk. 

„V posledních letech výrazně vzrostl počet elektromobilů, které se na území našeho kraje stále vyskytují jako účastníci silničního provozu stále častěji. Proto je dobré se prakticky seznámit s jejich jízdními i konstrukčními vlastnostmi, které jsou rozdílné od klasických typů, pro případný zásah při dopravních nehodách. Na území Jihomoravského kraje, využijeme čtrnáctidenní zapůjčení elektromobilu především pro odbornou přípravu jednotek všech našich územních odborů." řekl při předávání vozu Jiří Pelikán, ředitel HZS JmK.

„S hasičskými záchrannými sbory z Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje úzce spolupracujeme, zejména při nácvicích a cvičeních jak v požární ochraně tak havarijní připravenosti,“ uvedl manažer útvaru požární ochrany a havarijní připravenosti ČEZ Ivo Novotný.

Do projektu Elektromobilita ČEZ z řad institucí a ministerstev se již zapojily například také Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo dopravy a Ministerstvo práce a sociálních věcí. V kategorii územních celků jde například o Ústecký kraj, Liberecký kraj a Moravskoslezský kraj.

Dukovanská elektrárna využívá elektromobily od roku 2011. Od letošního července je to nově Volkswagen e-up! s dojezdem až 160 km na jedno nabití. Zatím se s ním mohli seznámit návštěvníci festivalů a akcí v regionu elektrárny. „Snažíme se o bližší seznámení odborné i laické veřejnosti s oblastí elektromobility a hasiči mohou být příkladem i dalším subjektům z oblasti státní správy, které třeba o koupi elektromobilu uvažují. Jen doufám, že se hasiči do záchranné akce při cvičení nevžijí natolik, že nám elektromobil rozstříhají“ s úsměvem sdělil Jiří Bezděk a dále dodává: „V Dukovanech máme s tímto druhem dopravy dlouholeté a dobré zkušenosti. Že je popularita elektromobilů stále větší, o tom svědčí i obsazenost dobíjecí stanice před infocentrem v Dukovanech“.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře