Reklama
reklama

Jihomoravská ČSSD ostře diskutovala, Haška ale k odchodu nevyzvala

Jihomoravský krajský výkonný výbor ČSSD dnes odpoledne jednal o návrhu, aby místopředseda strany Michal Hašek, poslanec Jeroným Tejc a senátor Zdeněk Škromach kvůli pokusu o odvolání šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky a povolební lánské schůzce s prezidentem Milošem Zemanem odstoupili z vedení strany.  Sociální demokraté poté vyzvali  "některé ze svých členů", aby zvážili své jednání krátce po volbách a následně z nich vyvodili důsledky.

Konkrétní výzva pro místopředsedu ČSSD Michala Haška, poslance Jeronýma Tejce a senátora Zdeňka Škromacha, aby odstoupili ze svých funkcí kvůli pokusu o odvolání Sobotky a utajovanému setkání s prezidentem Milošem Zemanem ale nepadla.

Hašek při příchodu na jednání připustil, že se dopustil chyby, když neinformoval o své schůzce s prezidentem hned a zatajil ji. Novinářům ale řekl, že samotná schůzka nebyla pochybením a vyslovení vlastního názoru nesmí být označováno za puč. „Budu se bít za to, že pokud člen sociální demokracie projeví vlastní názor a ten názor se pak někomu nelíbí, tak aby to nebylo označováno za puč. Aby takoví lidé nebyli mediálně lynčováni, aby jim nebylo vyhrožováno sesazováním z funkcí nebo vylučováním ze strany," řekl Hašek.

Hejtman Michal Hašek,  již dříve uvedl, že na otázku, zda se vzdá funkce ve vedení strany odpoví 10. listopadu na zasedání ústředního výkonného výboru strany.

Zároveň se jihomoravští sociální demokraté 22 hlasy z 42 přítomných usnesli, že plně podporují Bohuslava Sobotku ve funkci předsedy strany.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře