Reklama
reklama

Jihomoravská ČSSD ostře diskutovala, Haška ale k odchodu nevyzvala

Jihomoravský krajský výkonný výbor ČSSD dnes odpoledne jednal o návrhu, aby místopředseda strany Michal Hašek, poslanec Jeroným Tejc a senátor Zdeněk Škromach kvůli pokusu o odvolání šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky a povolební lánské schůzce s prezidentem Milošem Zemanem odstoupili z vedení strany.  Sociální demokraté poté vyzvali  "některé ze svých členů", aby zvážili své jednání krátce po volbách a následně z nich vyvodili důsledky.

Konkrétní výzva pro místopředsedu ČSSD Michala Haška, poslance Jeronýma Tejce a senátora Zdeňka Škromacha, aby odstoupili ze svých funkcí kvůli pokusu o odvolání Sobotky a utajovanému setkání s prezidentem Milošem Zemanem ale nepadla.

Hašek při příchodu na jednání připustil, že se dopustil chyby, když neinformoval o své schůzce s prezidentem hned a zatajil ji. Novinářům ale řekl, že samotná schůzka nebyla pochybením a vyslovení vlastního názoru nesmí být označováno za puč. „Budu se bít za to, že pokud člen sociální demokracie projeví vlastní názor a ten názor se pak někomu nelíbí, tak aby to nebylo označováno za puč. Aby takoví lidé nebyli mediálně lynčováni, aby jim nebylo vyhrožováno sesazováním z funkcí nebo vylučováním ze strany," řekl Hašek.

Hejtman Michal Hašek,  již dříve uvedl, že na otázku, zda se vzdá funkce ve vedení strany odpoví 10. listopadu na zasedání ústředního výkonného výboru strany.

Zároveň se jihomoravští sociální demokraté 22 hlasy z 42 přítomných usnesli, že plně podporují Bohuslava Sobotku ve funkci předsedy strany.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře