Reklama
reklama

Jedle nebo smrk? Hlasujte pro vánoční strom na náměstí Svobody

O tom, že zima a Vánoce se už pomalu blíží, nepřesvědčují prodejci jen svojí nabídkou vánočních kolekcí v nákupních centrech, ale i organizátoři různých vánočních akcí. Od dnešního rána do neděle 17. listopadu již totiž můžete svým hlasem rozhodnout o tom, který vánoční strom ozdobí letošní Vánoce na náměstí Svobody. Turistické a informační centrum spustilo na svých internetových stránkách anketu.

Stejně jako v předešlých letech můžete vybírat opět ze tří kandidátů. „Do výběru byly zařazeny dva smrky ztepilé o výšce 13 a 12 metrů a šestnáctimetrová jedle ojíněná. Všechny tři stromy rostou v revíru Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny, který se i v letošním roce stal oficiálním partnerem Brněnských Vánoc,“ uvedla Alexandra Voňková z turistického centra.

Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny pro letošní Brněnské Vánoce dodává v pořadí už 89. vánoční strom. Pro ty, které krásy podzimního lesa vylákají k procházce, je v cntru připravena i mapka s přesným zákresem polohy jednotlivých stromů včetně prostorových souřadnic tak, aby si mohli stromy prohlédnout přímo v lese, kde jsou viditelně označeny. Vítězný strom bude po ukončení hlasování pokácen a umístěn na náměstí Svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře