Reklama
reklama

Jedle nebo smrk? Hlasujte pro vánoční strom na náměstí Svobody

O tom, že zima a Vánoce se už pomalu blíží, nepřesvědčují prodejci jen svojí nabídkou vánočních kolekcí v nákupních centrech, ale i organizátoři různých vánočních akcí. Od dnešního rána do neděle 17. listopadu již totiž můžete svým hlasem rozhodnout o tom, který vánoční strom ozdobí letošní Vánoce na náměstí Svobody. Turistické a informační centrum spustilo na svých internetových stránkách anketu.

Stejně jako v předešlých letech můžete vybírat opět ze tří kandidátů. „Do výběru byly zařazeny dva smrky ztepilé o výšce 13 a 12 metrů a šestnáctimetrová jedle ojíněná. Všechny tři stromy rostou v revíru Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny, který se i v letošním roce stal oficiálním partnerem Brněnských Vánoc,“ uvedla Alexandra Voňková z turistického centra.

Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny pro letošní Brněnské Vánoce dodává v pořadí už 89. vánoční strom. Pro ty, které krásy podzimního lesa vylákají k procházce, je v cntru připravena i mapka s přesným zákresem polohy jednotlivých stromů včetně prostorových souřadnic tak, aby si mohli stromy prohlédnout přímo v lese, kde jsou viditelně označeny. Vítězný strom bude po ukončení hlasování pokácen a umístěn na náměstí Svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře